zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 26 września 2021

Napalm Death: prekursorzy grindcore'a w Warszawie i Krakowie

21.12.2008 17:11  autor: Dorota, źródło: Selfmadegod Records

W styczniu 2009 r. na dwa koncerty zawitają do Polski prekursorzy grindcore'a - zespół Napalm Death. Obok nich na scenie pojawią się także szwedzki Splitter, czeski Pigsty oraz polska Antigama. A wszystko to w ramach "Winter Assault Tour".

Napalm Death
Napalm Death

Brytyjczycy z międzynarodowym wsparciem wystąpią 21 stycznia w warszawskiej "Progresji", a następnego dnia w krakowskim klubie "Loch Ness".

Grupa Napalm Death powstała na początku lat osiemdziesiątych. Dziś nie ma w jej składzie żadnego z muzyków, którzy ją zakładali. W 1987 roku wydali swój debiutancki krążek - "Scum", utrzymany w grindcore'owym stylu. Grupa trafiła do Księgi Rekordów Guinessa za najkrótszą piosenkę świata - "You Suffer", która trwa sekundę, a jej tekst składa się ze słów: "You suffer. But why?".

Najnowsza studyjna płyta Napalm Death, zatytułowa "Time Waits For No Slave", ukaże się w 2009 roku, a jej fragmenty będzie można usłyszeć na koncertach w Warszawie i Krakowie. Obecnie zespół gra w składzie: Barney - wokal, Shane Embury - gitara basowa, Mitch Harris - gitara, Danny Herrera - instrumenty perkusyjne.

Więcej o zespole:
www.napalmdeath.org,
www.myspace.com/napalmdeath.

Bilety: 40 zł (przedsprzedaż), 45 zł (w dniu koncertu). Początek imprez: godz. 19:00.

Serwis www.rockmetal.pl jest patronem medialnym imprezy.

Komentarze
Dodaj komentarz »
najlepsza plyta
BenGlenton (gość, IP: 193.111.166.*), 2008-12-22 15:22:12 | odpowiedz | zgłoś
Ich najlepsza plyta to oczywiscie Scum