zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 24 września 2021

Moja Adrenalina w "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego

18.09.2010 17:07  autor: Dorota, źródło: Moja Adrenalina

Utwory zespołu Moja Adrenalina pt. "nietoleruje-bije" oraz "y dopatrzenia" znalazły się w najnowszym filmie Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing", którego premierowy pokaz na Festiwalu Filmowym w Wenecji uznano za jedno z najważniejszych wydarzeń tej imprezy.

Moja Adrenalina, "Asymmetry Festival 2010", Wrocław, fot. K. Zatycki
Moja Adrenalina, "Asymmetry Festival 2010", Wrocław, fot. K. Zatycki

Obraz uhonorowano Nagrodą Specjalną Jury i Pucharem Volpi dla Vincenta Gallo za najlepszą rolę męską. Polski Instytut Sztuki Filmowej podejmie próbę zgłoszenia filmu do rywalizacji oscarowej.

Twórcy filmu początkowo brali pod uwagę muzykę System Of A Down. Ostatecznie jednak uznano, że najbardziej pasują do obrazu utwory Mojej Adrenaliny. Decyzję podjęli twórca ścieżki dźwiękowej do filmu, Paweł Mykietyn oraz sam reżyser - Jerzy Skolimowski.

Moja Adrenalina to zespół z pogranicza gatunków muzycznych, łączą noise, punk, jazz, polirytmia. Fromację tworzą: Adam Adamczyk - głos, Rafał Modliński - gitara, Piotr Leniewicz - bas oraz Karol Ludew - perkusja.

Obecnie grupa pracuje nad drugim albumem, pod roboczym tytułem "abcdefghijklmnoprstuwxyz", którego treść i forma dotyczą zjawiska nazwanego przez muzyków "kapitulacją języka". Nowe kompozycje można już usłyszeć na koncertach.

Komentarze
Dodaj komentarz »
świetna wiadomość!
grindnroll
grindnroll (wyślij pw), 2010-09-20 00:32:36 | odpowiedz | zgłoś
Zjawisko nie za częste u nas - promowanie polskich, nieznanych szerszej publiczności zespołów poprzez udział ich muzyki w filmie, czy chociaż na samym albumie mającym być ilustracją dźwiękową do filmu. Tym bardziej to cieszy,że jest to muzyka niełatwa, ciężka i ambitna. Zagranie Skolimowskiego i ekipy jest iście Lynchowskie:) Brawo! Trzymam kciuki i za film, i za Moją Adrenalinę, która to jawi się jako naprawdę zacna kapela. Powodzenia!
Meine Adrenaline
RottenToTheCore (wyślij pw), 2010-09-18 18:35:03 | odpowiedz | zgłoś
"(...)łączą noise, punk, jazz, polirytmia." - czyli mathcore:)
W każdym razie miło słyszeć, ze tak awangardowa muzyka jest wykorzystywana w polskim filmie!