zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 26 maja 2019

Jon Lord z "Concerto for Group and Orchestra"

25.10.2010 11:29  autor: Dorota, źródło: JRP Labadee

10 listopada 2010 r. polska publiczność będzie miała okazję wysłuchać jedynego w Polsce koncertu w wykonaniu wirtuoza organów i kompozytora muzyki zespołu Deep Purple - Jona Lorda.

Jon Lord na koncercie w Płocku, fot. Meloman
Jon Lord na koncercie w Płocku, fot. Meloman

"Concerto for Group and Orchestra" to dzieło z 1969 roku, które łączy muzykę klasyczną i rockową. Obecnie Jon Lord koncertuje na całym świecie, solistami towarzyszącymi muzykami są Kasia Łaska i Steve Balsamo.

Kasia Łaska znana jest polskiej publiczności przede wszystkim z występów w warszawskim Teatrze "Roma", gdzie grała m.in. w "Miss Saigon". Towarzyszy Lordowi podczas koncertów od 2008 roku. Jon Lord to klawiszowiec i kompozytor, swoje największe sukcesy odnosił w latach 70-tych z grupą Deep Purple, której był jednym z założycieli i członkiem w latach 1969 - 2002.

Podczas koncertu w "Sali Kongresowej" w Warszawie w dniu 10 listopada 2010 roku Lordowi towarzyszyć będą także muzycy: Damian Kurasz - gitara, Michał Grott - gitara basowa i Janek Młynarski - perkusja oraz Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego z Zamościa pod dyrekcją Tadeusza Wicherka.

Komentarze
Dodaj komentarz »