zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 28 lutego 2021

Zmiany w Artrosis, powstaje Electric Chair

28.12.2010 15:01  autor: Dorota, źródło: artrosis.pl, electric-chair.pl

Na stronie internetowej zespołu Artrosis ukazało się oświadczenie wokalistki zespołu, Medeah, z którego dowiadujemy się o zmianach w grupie.

Medeah, materiały prasowe
Medeah, materiały prasowe

"Nowy Rok to okres, w którym często podejmowane są ważne decyzje. Dla mnie jedną z nich było określenie kierunku, w którym powinno podążyć Artrosis. Przedłużająca się praca nad nowym materiałem oraz różnica w podejściu do produkcji spowodowała, że należało odłożyć na bok stosunki międzyludzkie i skupić się na zespole i jego dalszej egzystencji. Niestety, o tyle o ile na 'Con Trust' udało się nam wypracować kompromis, o tyle przy pracy nad kolejną płytą okazało się to już niemożliwe. Podziały tkwiące w sposobie odbierania muzyki uświadomiły nam, że nie znajdziemy punktu, w którym możemy się spotkać, a bez tego dalsza współpraca nie ma sensu.

Ucinając potencjalne spekulacje chcę zapewnić, że zespół istnieć będzie nadal. Wkrótce nowa odsłona oficjalnej strony Artrosis. Niebawem też będziecie mogli usłyszeć singiel promujący nowe i długooczekiwane wydawnictwo.

Ze swojej strony chciałabym podziękować chłopakom za te kilka lat współpracy życząc przy okazji powodzenia w tworzeniu nowego zespołu".

Migdał, Remo, Świcol i MacKozer - do niedawna członkowie Artrosis - założyli nową formację, Electric Chair. Na świeżo utworzonej stronie zespołu muzycy piszą:

"Drodzy Fani,

przez ostatnie parę lat mieliśmy przyjemność być muzykami Artrosis i grać dla Was zarówno koncerty jak i nagrywać płyty. Stara prawda 'nic nie trwa wiecznie' dotyczy także naszej wspólnej drogi. Jako zespół doszliśmy już jakiś czas temu do rozstaju, w którym nasza czwórka wybrała zdecydowanie inny kierunek niż Magda. Przez pewien okres próbowaliśmy wszyscy razem znaleźć jakąś drogę kompromisu, w tym jednak wypadku ścieżka na przełaj do niczego nie prowadzi, co więcej powoduje niepotrzebne w naszych relacjach napięcia.

Jedynym rozwiązaniem tej sytuacji jest rozstanie w przyjaźni i pójście w swoją muzyczną stronę.

Wiemy, że czekacie na nową płytę. Możemy Was zapewnić, że nikt z nas nie złoży broni, a w ostateczności otrzymacie po prostu więcej dobrej muzyki. Magda z pewnością już niebawem rozpocznie pracę z nowymi muzykami nad nową płytą Artrosis. My ze swej strony rozpoczynamy pracę w naszym nowym zespole - Electric Chair".

Komentarze
Dodaj komentarz »
Artrosis
pablo69 (gość, IP: 83.21.250.*), 2011-01-08 22:48:57 | odpowiedz | zgłoś
W sumie dobrze się stało. Jest nadzieja na to, że powróci klimat do muzyki. Magda w tym składzie ginęła, panowie za dużo popisów, klaskania i robienia min na koncertach. Energia energią, ale co za dużo to niezdrowo. Poza tym w tym składzie nagrano tylko jedną płytę. Już odejście Maćka było większą stratą niż tutaj całego składu.
Mackozer i Remo
A.... (gość, IP: 83.31.89.*), 2010-12-29 20:20:53 | odpowiedz | zgłoś
może wreszcie ruszycie z Sacriversum?
arthrosis
ermm (gość, IP: 78.8.9.*), 2010-12-29 00:28:06 | odpowiedz | zgłoś
dokladnie - atrosis to była magda i niedzielski, bez nich zespół powinien przynajmniej zmienić nazwę..
re: arthrosis
ulth (gość, IP: 83.5.6.*), 2010-12-29 10:30:09 | odpowiedz | zgłoś
Ale kto ma niby zmieniać nazwę?
Artrosis to przede wszystkim Magda i dzięki niej ta kapela ma ciągłość i trwa dalej.
Muzycy przychodzą i odchodzą, ten skład, który był teraz grał od 2002 roku (Remo i MacKozer) oraz 2005 (Migdał) i 2006 (Świcol). Tak więc całkiem sporo.
Chwała chłopakom za kawał dobrej roboty i powodzenia w Electric Chair :).
re: arthrosis
artrosis (gość, IP: 79.188.19.*), 2010-12-30 08:26:30 | odpowiedz | zgłoś
Po "h" zgaduję że to ciągle ta sama męczybuła spamująca po forach i krzycząca "to ja, to ja, to moja literka".
Co do nazwy. Nie widzę w tym sensu. Artrosis zmienia skład co jakiś czas i trudno aby co płytę nazywał się inaczej. Akurat ostatni skład nie ma zbyt wielkiego wkładu w dorobek zespołu więc tym bardziej jest to nieuzasadnione. Jedynym człowiekiem którego odejście mogło się zakończyć rozwiązaniem bandu był oczywiście Maciek. Jednak "Show must go on". Zespół się pozbierał i wydał płytę - wierzę że i tym razem tak będzie a nowe rozdanie dodaje nadziei na powrót dawnego ducha.
moze i lepiej..
Cruix (gość, IP: 89.230.71.*), 2010-12-28 21:17:47 | odpowiedz | zgłoś
Przynajmniej lepiej niż w Nighwishu... głosu tak łatwo się nie da zastąpić.
Z resztą IMO dawniej grali lepiej.
To muzycy odeszli
Arekkk (gość, IP: 95.48.144.*), 2010-12-28 16:10:35 | odpowiedz | zgłoś
To muzycy odeszli a nie wokalistka. Nie zapominajmy, że to Magda wraz z Maćkiem Niedzielskim założyła ten zespół. Artrosis nadal będzie grało z Magdą i nowymi muzykami.