zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 17 stycznia 2019

Delain o "We Are The Others"

10.01.2012 22:09  autor: Dorota, źródło: Metal Mind Productions

Holenderska grupa Delain, która 28 kwietnia 2012 r. wystąpi w warszawskiej "Progresji", większość zeszłego lata spędziła w szwedzkim studio nagraniowym, gdzie dopracowywała materiał na najnowszy krążek, zatytułowany "We Are The Others".

Tak o genezie tekstu utworu tytułowego opowiada wokalistka Charlotte Wessels: "Tekst do tytułowego 'We Are The Others' inspirowany był okrutną zbrodnią, która dotknęła brytyjską dziewczynę Sophie Lancaster w 2007 roku. Ona i jej chłopak zostali napadnięci przez bandę nastolatków i poważnie pobici tylko dlatego, że byli ubrani w stylu gotyckim. Oboje znaleźli się w stanie śpiączki, a w wyniku odniesionych obrażeń Sophie zmarła w szpitalu. Ta tragedia wstrząsnęła całym światem". Charlotte uczyniła "We Are The Others" swoim hymnem, dedykowanym wszystkim tym, których cechuje odmienność, czy to jeżeli chodzi o wygląd, zachowanie czy wybieranie innych ścieżek w życiu - innych, niż się tego od nich wymaga.

Przypominamy, że grupie Delain podczas europejskiej trasy towarzyszyć będzie amerykańska wokalistka Amanda Somerville z zespołem Trillium, a także - również pochodząca z USA - formacja Halcyon Way.

28.04 - Warszawa, "Progresja"
Start: godz. 19:30
Bilety: 70 zł (przedsprzedaż) i 80 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Delain
Komentarze
Dodaj komentarz »