zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 2 lipca 2020

Helloween wejdzie do studia

24.04.2012 10:26  autor: pawel pawlik, źródło: helloween.org

Muzycy Helloween są w trakcie kompletowania materiału na swoją kolejną płytę. Nagranie następcy "7 Sinners" planowane jest na końcówkę 2012 roku. Premiera albumu odbędzie się na początku 2013 roku.

Helloween, Warszawa 17.12.2010, fot. vSpectrum
Helloween, Warszawa 17.12.2010, fot. vSpectrum

O postępach w pracy nad krążkiem mówi gitarzysta Michael Weikath: "kończymy pisanie piosenek i przygotowujemy się do selekcji zebranych pomysłów".

Producentem płyty ponownie będzie Charlie Bauerfeind. Zespół zapowiada kontynuacje nowego brzmienia wypracowanego na albumach "Gambling With The Devil" i "7 Sinners". Nowa płyta ma przynieść solidną dawkę epickich, rozbudowanych kompozycji, jak i szybkich i ciężkich piosenek.

Tagi: Helloween
Komentarze
Dodaj komentarz »
Koniec świata
excubitor
excubitor (wyślij pw), 2012-04-25 00:11:26 | odpowiedz | zgłoś
Już wiemy dlaczego nastąpi koniec świata..wycieknie nagranie wokalu Derisa bez gigabajtów autotune'a.

Helloween to dla mnie szczególny zespół, od nich zacząłem prawie 10 lat temu, ale to co robią teraz skutecznie uświadamia mnie w tym, że dobre czasy dla Helloween skończyły się po wywaleniu Rolanda Grapowa, Uliego Kuscha i wraz z zakończeniem współpracy z Tommym Hansenem w roli producenta.
?!
Dred
Dred (wyślij pw), 2012-04-24 19:53:30 | odpowiedz | zgłoś
Kontynuacja nowego brzmienia wypracowanego na GWTD i 7S? Dziękuję, postoję. Ostatni strawny album tego zespołu to Keeper of the Seven Keys: The Legacy, no i może jeszcze przeciekawy Unarmed. "Eksperymenty" z ich dwóch ostatnich studyjniaków są po prostu słabe. Ba, nawet ostatnio w ramach Woodstockowych wspominek, zapuściłem sobie 7 Sinners. I niestety po czterech utworach wyłączyłem. Wszystko brzmi tak, jakby panowie nie mieli po prostu pomysłów na utwory, a tym bardziej na ich aranżację...

Za to Helloween pozostaje świetną maszyną koncertową, Stodołę roznieśli w strzępy, a gigantyczną scenę Woodstockową jawnie rozpierdolili i nic po niej nie zostało. Także z utęsknieniem będę czekał na ich nową trasę i wydawnictwo koncertowe dokumentujące poprzednią trasę (może się jednak skuszą na rejestrację z Kostrzyna, a nie "tradycyjnie" z Wacken).

Bądź co bądź, parafrazując pewien okrzyk, Up The Pumpkins!
re: ?!
NastyHero (gość, IP: 83.7.28.*), 2012-04-25 10:39:34 | odpowiedz | zgłoś
Zabawne, że Unarmed uznajesz za ciekawe, a 7 Sinners to dla ciebie eksperymenty... Moim zdaniem zarówno 7 Sinners i Gambling to najlepsze albumy z Derisem (no, jeszcze The Dark Ride) - i po 2 klasycznych Keeperach najlepsze albumy Helloween w ogóle.
Co do woodstocka - bez komentarza :D
re: ?!
Dred
Dred (wyślij pw), 2012-04-25 14:56:26 | odpowiedz | zgłoś
Zwracam uwagę na to, że przy słowie "eksperymenty" użyłem cudzysłowie, co oznacza, że nie mówiłem tego na poważnie...

Helloween najlepsze swoje płyty z Derisem już nagrał, i to przeszło dziesięć lat temu (The Time Of The Oath, Better Than Raw i The Dark Ride). Dwa następne jeszcze trzymały poziom, ale później... WTF LOL ZOMG GTFO.