zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 18 lipca 2019

Rosetta i Kings Destroy na wspólnych koncertach

26.06.2012 22:00  autor: Dorota, źródło: post-rock.pl

Niebawem do Polski przyjedzie Rosetta, post-metalowy zespół z USA. Grupa, razem z Kings Destroy, w dniach 1-4 lipca 2012 r. zagra w naszym kraju cztery koncerty. Dodatkowo podczas występu w warszawskiej "Hydrozagadce" będzie można zobaczyć australijski post-rockowy zespół Meniscus.

Rosetta powstała w Filadelfii w 2003 r. Członkowie formacji określają swoją muzykę jako "metal dla astronautów". Rosetta ma na koncie trzy albumy - "The Galilean Satellites" (2005), "Wake/Lift" (2007) oraz "A Determinism of Morality" (2010).

Meniscus to australijski kwartet. Zespół powstał w 2005 roku, w 2007 roku wydał EP-kę "The Absence of I". Mimo mocnego debiutu grupa znalazła się na krawędzi rozpadu niecały rok później. Po zmianach personalnych wróciła do aktywnej działalności koncertowej i prac w studiu, by w 2011 wydać debiutancki album "War of Currents".

Kings Destroy to kwintet złożony z muzyków zespołów m.in. Killing Time i Uppercut. Zespół ma na koncie jedną płytę, "And the Rest Will Surely Perish", która została wydana w 2010 roku.

1.07 - Toruń, "NRD"
2.07 - Gdynia, "Ucho"
3.07 - Warszawa, "Hydrozagadka"
4.07 - Poznań, "Pod Minogą"

Serwis www.rockmetal.pl jest patronem warszawskiego koncertu Rosetta.

Komentarze
Dodaj komentarz »
Faith no More/Rosetta
Chemik
Chemik (wyślij pw), 2012-07-01 13:52:11 | odpowiedz | zgłoś
Cholera, że akurat to musiało wypaśc w ten sam dzień co Faith no More. Trudno...."od nadmiaru głowa nie boli" chciałoby się powiedzieć, ale w tej sytuacji nie może mi to przejść przez usta.
Nie post!
Browar
Browar (wyślij pw), 2012-06-27 14:33:16 | odpowiedz | zgłoś
Rosetta gra atmosferyczny sludge. I irytuje ich jak się ich określa post-metal, mimo, że ich pierwsza płyta była post metalowa to obrali inny kierunek i grają atmospheric sludge metal jak to się ładnie ujmuje. A jeszcze dokładniej to progressive atmospheric sludge metal.
re: Nie post!
Chemik
Chemik (wyślij pw), 2012-06-27 18:02:51 | odpowiedz | zgłoś
"progressive atmospheric sludge metal", ej no, nie przesadzajmy już. Zresztą jaka to już różnica, czy to jest ten nieszczęsny sludge metal, czy neo-geo sludge metal, czy nintendo 64 sludge metal, czy sega megadrive pocketstation metal slug metal. Na swojej stronce zwykli sie bodajże reklamować jako "metal dla astronautów", i to chyba starczy za wszystkie gatuneczki, bo trafia w samą dziesiątkę.
re: Nie post!
Browar
Browar (wyślij pw), 2012-06-27 21:42:42 | odpowiedz | zgłoś
"progressive atmospheric sludge metal" to już tak na maksa dokładniej jakby klasyfikować. Ale po prostu chodzi mi o to, że o Rosettcie nie mówi się Post Metal bo sama Rosetta nienawidzi tego określenia i faktycznie go nie grają.
re: Nie post!
pustelnik88 (wyślij pw), 2012-06-29 15:38:30 | odpowiedz | zgłoś
To niby co grają? :D Dla mnie to post metal, jak Cult of Luna czy Isis. Podobnie rozbudowują utwory. A to, że nie są "post-metalem" jak o sobie niby mówią to ich widzimisię ;D
re: Nie post!
Browar
Browar (wyślij pw), 2012-06-30 11:41:51 | odpowiedz | zgłoś
Mówią, że nie grają post metalu, bo go nie grają. Grają Atmosferyczny sludge tak samo jak cult of luna. Isis faktycznie grało bardziej post metalowo, ale Rosetta nie gra jak Isis. Russian Circles grają post metal z elementami math'u i post rocka a jednakże pomijając elementy math'u to daleko im stylistycznie do Rosetty, nieprawdaż? Post metal nie ma tyle ciężaru co sludge. A gdy w sludge się wrzuci tą przestrzeń to mamy Rosette. Mamy oczywiście tutaj bardziej post rockowe i ambientowe kawałki(bo Rosetta tego się nie broni akurat) jak Tement Nosce, czy Lift pt.2
Większość może nie lubi takich rygorystycznych opisów rodzai muzyki, ale dla mnie są one dosyć ważne, bo nie znając kapeli mogę wiedzieć w jakiej stylistyce się panoszą i czy będą mnie interesować. To tak samo jakby powiedzieć "Co gra Rosetta? Metal. A co gra Last Day of Humanity? Metal" Niby dwie takie same kapele, a proponuję sobie posłuchać drugiego zespołu i zrozumieć czemu fajnie jest czasem lepiej poznać klasyfikacje gatunkową.
re: Nie post!
PrivateEco (gość, IP: 87.204.11.*), 2012-07-02 10:01:22 | odpowiedz | zgłoś
Mam pytanie: słucham kilku z wymienionych przez ciebie kapel i do dziś nie wiem, co to znaczy post metal? Pytam się poważnie, bo nie rozumiem różnicy wedle której się go wyróżnia. Skąd się ten post wziął?
Swoją drogą Rosetta to nudy, przynajmniej te starsze nagrania, które słyszałem, ale jakiś tam swój urok to wszystko ma.