zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 23 kwietnia 2019

The Ocean i Rosetta na dwóch koncertach w Polsce

14.09.2018 12:21  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Formacje The Ocean i Rosetta wyruszą we wspólną trasę po Europie, w ramach której odwiedzą również Polskę. W naszym kraju zaplanowano dwa koncerty: 18 listopada 2018 roku w klubie "Zet Pe Te" w Krakowie i 19 listopada w klubie "Proxima" w Warszawie.

Post-metalowa formacja The Ocean promować będzie swój nadchodzący album studyjny, pt. "Phanerozoic I: Palaeozoic". Premiera płyty odbędzie się 2 listopada 2018 roku nakładem Metal Blade Records.

"Phanerozoic I: Palaeozoic" stanowi ósmy longplay studyjny w dorobku The Ocean. Praca nad materiałem trwała cztery lata, ścieżki perkusyjne nagrane zostały w należącym do Sigur Ros "Sundlaugin Studios" na Islandii, partie wokalne oraz pozostałe instrumenty muzycy zarejestrowali w Berlinie. W utworze "Devonian: Nascent" gościnnie zaśpiewał Jonas Renkse z Katatonii. Za miksy i mastering odpowiada Jens Bogren.

Muzycy The Ocean rozpoczęli działalność w 2001 roku w Berlinie. Niemcy mają na swoim koncie siedem longplayów studyjnych, z których ostatni, "Pelagial", ukazał się 29 kwietnia 2013 roku za sprawą Metal Blade Records.

Rosetta przywiezie ze sobą materiał z szóstego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Utopioid". Płyta trafiła do sprzedaży 1 września 2017 roku i jest trzecim albumem, który zespół wydał własnym sumptem.

Na "Utopioid" znalazło się dziewięć kompozycji, które muzycy zarejestrowali w "Studio G Brooklyn" w okresie od lipca do sierpnia 2017 roku. Do roli producenta zaangażowany został Francisco Botero, odpowiada on również za miksy.

Rosetta powstała w Filadelfii w 2003 roku w dość niecodziennych okolicznościach - czterech muzyków z liceum ogólnokształcącego spontanicznie zagrało koncert, który składał się w dużej mierze z improwizacji.

18.11 - Kraków, "Zet Pe Te"
Start: 19:00
Bilety: 79 zł (winiarybookings.8merch.com), 85 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu)

19.11 - Warszawa, "Proxima"
Start: 19:00
Bilety: 79 zł (winiarybookings.8merch.com), 85 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »