zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 5 sierpnia 2020

Threshold zagra w "Progresji"

26.12.2012 20:55  autor: Verghityax, źródło: progresja.com

W warszawskiej "Progresji" 6 marca 2013 roku wystąpią brytyjscy przedstawiciele progresywnego metalu z Threshold. Będzie to jedyny polski koncert Anglików na ich marcowej trasie po Europie. Obecnie sekstet promuje swoje najnowsze, dziewiąte już wydawnictwo studyjne, pt. "March of Progress", które ukazało się 24 sierpnia 2012 roku nakładem Nuclear Blast.

Swoją karierę muzyczną Threshold rozpoczęli w 1988 roku w brytyjskim Surrey, grając utwory takich grup, jak Ratt czy Testament. Wkrótce jednak zaczęli tworzyć własny materiał. W roku 1991 wykrystalizował się skład, który wziął udział w nagrywaniu debiutanckiego albumu: Damian Wilson na wokalu, Karl Groom i Nick Midson na gitarach, Jon Jeary na basie, Tony Grinham na perkusji i Richard West na klawiszach. Pierwszy pełnowymiarowy krążek studyjny, zatytułowany "Wounded Land", ujrzał światło dzienne w 1993 roku. W nadchodzących latach w formacji nastąpiło kilka przetasowań personalnych z gitarzystą Karlem Groomem i klawiszowcem Richardem Westem pozostającymi jedynymi jej stałymi członkami.

W roku 2007 do kapeli na stanowisko wokalisty powrócił Damian Wilson, zastępując Andrew McDermotta. W okresie tym muzycy znaleźli również nowego gitarzystę w osobie Pete'a Mortena, aby zapełnić lukę powstałą po odejściu Nicka Midsona. Materiał, który ostatecznie trafił na "March of Progress", zarejestrowany został w brytyjskim "Thin Ice Studios" i spotkał się z uznaniem prasy branżowej. Jest to pierwszy album Threshold wydany po pięcioletniej przerwie.

6.03 - Warszawa, "Progresja"
Start: 19:00
Bilety: 45 zł (w przedsprzedaży do 31 grudnia)

Tagi: Threshold
Komentarze
Dodaj komentarz »