zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 1 października 2023

Threshold i Riverside na "Ostrów Rock Festival"

8.06.2023 14:54  autor: Verghityax, źródło: profil "Ostrów Rock Festival" na Facebooku

Organizator "Ostrów Rock Festival" w Ostrowie Wielkopolskim ogłosił skład wydarzenia. Na terenie zalewu Piaski-Szczygliczka zagrają Threshold, Riverside, Millenium, Collage, Disillusion, Philosophobia, Face the Day, Osada Vida, Alhena i Atomic Love Reactor. Festiwal odbędzie się w dniach 29 i 30 lipca 2023 roku.

Brytyjska formacja Threshold promować będzie swój dwunasty longplay studyjny, zatytułowany "Dividing Lines". Ukazał się on 18 listopada 2022 roku, pod egidą Nuclear Blast. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji. Sesja nagraniowa miała miejsce w lipcu 2021 roku w "Thin Ice Studios". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Karl Groom, gitarzysta zespołu. Okładkę przygotował Masiha Fattahi.

W marcu 2017 roku Threshold podjął decyzję o zakończeniu współpracy z wokalistą Damianem Wilsonem, rozstanie miało charakter koleżeński. Na stanowisko frontmana powrócił Glynn Morgan, który udzielał się w kapeli w latach 1993 - 1996. Od tego czasu zespół zrealizował z Glynnem Morganem album "Legends of the Shires".

Riverside promuje obecnie swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "ID.Entity". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 20 stycznia 2023 roku, za sprawą Inside Out Music i Mystic Production. W czerwcu 2022 roku Riverside rozpoczął sesję nagraniową do następcy "Wasteland". Partie perkusji, gitary i basu zarejestrowane zostały w "The Boogie Town Studio" w Otwocku. Klawisze, wokal oraz pozostałe ścieżki gitarowe muzycy zrealizowali w warszawskim "Serakos Studio". Masteringiem zajął się Robert Szydło, okładkę przygotował Jarek Kubicki.

W październiku 2021 roku Riverside wypuścił samodzielny singiel, pt. "Story of My Dream". Jest to pierwszy studyjny utwor kapeli z Maciejem Mellerem jako oficjalnym członkiem grupy. Materiał zarejestrowany został w "The Boogie Town Studio". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Paweł Marciniak.

29 lipca - pierwszego dnia festiwalu - zagrają Threshold, Millenium, Disillusion, Face the Day i Alhena. 30 lipca wystąpią Riverside, Collage, Philosophobia, Osada Vida i Atomic Love Reactor.

29-30.07 - Ostrów Wielkopolski, "Zalew Piaski-Szczygliczka"
Bilety: 170 zł (bilet jednodniowy) i 270 zł (karnet)

Komentarze
Dodaj komentarz »