zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 23 stycznia 2021

Randy Blythe z Lamb of God uniewinniony

7.03.2013 11:15  autor: Verghityax, źródło: zpravy.idnes.cz

5 marca 2013 roku sąd w Pradze oczyścił Randyego Blythe'a z zarzutów nieumyślnego spowodowania śmierci. Wokaliście Lamb of God groziło do dziesięciu lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratorzy zgłosili już zamiar złożenia apelacji.

Randyego Blythe'a oskarżono o nieumyślne spowodowanie śmierci dziewiętnastoletniego Daniela Noska - czeskiego fana, który został zepchnięty ze sceny podczas koncertu Lamb of God. Zmarł on niecały miesiąc po tym wydarzeniu w wyniku odniesionych obrażeń. Do incydentu doszło w praskim klubie "Abaton" w maju 2010 roku.

Przewodniczący składu sędziowskiego Tomas Kubovec powiedział w uzasadnieniu: "Uznaliśmy, że oskarżony nie podlega odpowiedzialności karnej za swoje poczynania. Ponosi jednak odpowiedzialność moralną. Doszło do śmierci młodego, niewinnego człowieka. (...) Jeżeli oskarżony poczuwa się do odpowiedzialności moralnej, wyrok uniewinniający nie uniemożliwia mu rozpoczęcia negocjacji z rodziną zmarłego i podjęcia odpowiednich działań".

Sędzia Tomas Kubovec wypowiedział się także na temat niezapewnienia dostatecznej ochrony przez organizatora koncertu: "Gdyby podjęto określone w kontrakcie z wykonawcą kroki, ten incydent nie miałby miejsca".

Randy Blythe komentuje: "Chciałbym podziękować rodzinie Daniela Noska za nieatakowanie mnie na łamach prasy oraz za ciepłe słowa kierowane do mnie w sądzie. Jest mi bardzo przykro z powodu ich straty. Daniel był fanem mojego zespołu. Nie chciałem, by spotkała go jakakolwiek krzywda. Był młodym chłopakiem i wolałbym, żeby wciąż był wśród nas".

Tagi: Lamb Of God
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Randy Blythe z Lamb of God uniewinniony
Boomhauer
Boomhauer (wyślij pw), 2013-03-07 12:40:54 | odpowiedz | zgłoś
Nie chce się wypowiadać na temat czyjegoś sumienia ale jakbym miał kapele to bym nie mógł kontynuować kariery wiedząc że przyczyniłem się do utraty życia fana swojego zespołu.
re: Randy Blythe z Lamb of God uniewinniony
Staalkyer
Staalkyer (wyślij pw), 2013-03-07 12:24:03 | odpowiedz | zgłoś
hepi end...jeszcze jakby owieczka przestała zjadać własny ogonek (2 ostatnie wydawnictwa)...