zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 19 stycznia 2021

Heathen w czerwcu w "Progresji"

29.03.2013 18:31  autor: Mag., źródło: nuclearblast.de

Muzycy Heathen, przedstawiciele thrash metalu rodem z Bay Area, ogłosili daty europejskiej trasy, w której uwzględniono występ przed polską publicznością. Grupa zagra 11 czerwca 2013 r. w warszawskim klubie "Progresja".

Początki Heathen to rok 1984, kiedy Lee Altus - znany z występów u boku Gary Holta i spółki z Exodus - i Carl Sacco powołali zespół do życia. Współpraca zaowocowała wydaniem w roku 1987 krążka "Breaking The Silence" oraz w 1991 - "Victims of Deception". Z dwoma pozycjami w dyskografii muzycy postanowili zawiesić działalność grupy, stan ten trwał dobre kilka lat. W 2001 r. Heathen zagrał w ramach "Thrash Of The Titans", którego celem było zebranie pieniędzy na pomoc w leczeniu chorób nowotworowych, na które cierpieli Chuck Billy i Chuck Schuldiner. Od tego czasu zaczęły napływać zapowiadające reaktywację informacje z obozu thrashmetalowców, w końcu głosząc nadejście krążka. W 2010 r. ukazało się trzecie długogrające wydawnictwo Heathen - "The Evolution Of Chaos". Rok później formę grupy można było sprawdzić m.in. w Katowicach w ramach "Thrashfest Classics 2011 European Tour", gdzie Heathen dzieliło scenę z takimi grupami, jak Sepultura, Exodus, Destruction czy Mortal Sin.

Podczas czerwcowych koncertów Heathen będzie wspierane przez Generation Kill, łączący thrash metal i hardcore. Na koncie grupy jest jak na razie tylko debiutancki krążek z roku 2011 r., zatytułowany "Red, White And Blood". Podobnie tylko jedną płytę wydał jak dotąd zespół zamykający skład trasy - pochodzący z Monachium thrash metalowcy z Dust Bolt przed rokiem wydali "Violent Demolition".

Komentarze
Dodaj komentarz »