zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 15 listopada 2019

Progresywny dzień w Warszawie

25.04.2013 09:11  autor: Verghityax, źródło: progresja.com

27 kwietnia 2013 roku w warszawskiej "Progresji" odbędzie się święto wielbicieli progresywnego rocka i metalu. Na scenie tego dnia wystąpią czołowi przedstawicieli tego nurtu w Polsce: Believe, Votum i Osada Vida. Impreza odbędzie się pod szyldem "Warsaw Prog Days 2013".

Stołeczny Believe będzie promować swoje ostatnie wydawnictwo studyjne, pt. "The Warmest Sun in Winter", które ukazało się 8 kwietnia 2013 roku za sprawą Metal Mind Productions.

Wokalista zespołu Karol Wróblewski opowiada o premierowym materiale: "Nowa płyta Believe jest opowieścią o przypadkowym spotkaniu dwóch przyjaciół, których łączyło wspólne dzieciństwo. Od tamtego czasu zmieniło się praktycznie wszystko - kilka lat temu jeden z nich stracił dom. Teraz siadają i rozmawiają o tym wszystkim, co się stało. Wspomnienia okazują się być wiecznie żywe, mimo tego, że dochodzi do spotkania ludzi z dwóch różnych światów. O tym, ile słońca, pomimo różnych życiowych trudów, może wnieść jeden człowiek do życia drugiego, usłyszycie na piątym albumie Believe zatytułowanym 'The Warmest Sun In Winter'".

Votum zaprezentuje utwory pochodzące ze swojego trzeciego pełnometrażowego albumu studyjnego, zatytułowanego "The Harvest Moon". Płyta ukazała się 4 lutego 2013 roku nakładem Mystic Production.

Muzycy Votum opowiadają o tematyce nowego albumu: "'Harvest Moon' to księżyc w superpełni - zjawisko atmosferyczne, które można zaobserwować przed przesileniem jesiennym. To również motyw przewodni opowieści, którą Votum 'zagra' na trzecim albumie. Podobnie, jak poprzednie dwa wydawnictwa ('Time Must Have a Stop' oraz 'Metafiction'), 'Harvest Moon' jest albumem koncepcyjnym, który za pomocą muzyki, słów i oprawy graficznej wprowadza słuchaczy w mroczną historię, która wydarzyła się ponad wiek temu w pewnym oddalonym od cywilizacji domu".

Osada Vida zagra kompozycje ze swojego czwartego, pełnowymiarowego wydawnictwa studyjnego, pt. "Particles". Krążek został wypuszczony w barwach Metal Mind Productions 13 marca 2013 roku. Gościnnie wystąpił na nim Sivy z zespołu Tuff Enuff.

27.04 - Warszawa, "Progresja"
Start: 18:00
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »