zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 4 lipca 2020

Spektrum wieczności Soilwork

27.04.2013 18:49  autor: Verghityax, źródło: Nuclear Blast

Przedstawiciele szwedzkiego melodyjnego death metalu z Soilwork zaprezentowali drugi teledysk promujący ich najnowsze wydawnictwo, pt. "The Living Infinite". Jest to dziewiąte pełnometrażowe dokonanie studyjne ekipy Bjorna Strida. Klip do "Spectrum of Eternity" wyreżyserował Stanimir Lukic.

Zobacz teledysk do "Spectrum of Eternity".

1 lutego 2013 r. skandynawski sekstet udostępnił wideo zrealizowane w oparciu o utwór "Rise Above the Sentiment". Można je obejrzeć tutaj.

Nowy materiał rejestrowany był od sierpnia do października 2012 roku w "Fascination Street Studios". Za konsoletą stanął Jens Bogren, który współpracował już z Soilwork przy "Stabbing the Drama" i "The Panic Broadcast". Z usług szwedzkiego producenta korzystali także muzycy z Katatonii, Amon Amarth, Bloodbath, Opeth, Paradise Lost, Ihsahn, Rotting Christ, Kreator czy The Devin Townsend Project. W utworze "The Windswept Mercy" gościnnie głosu użyczył Justin Sullivan, wokalista brytyjskiego New Model Army. "The Living Infinite" to pierwsze studyjne wydawnictwo Soilwork z gitarzystą Davidem Anderssonem, który dotychczas zastępował na trasie Petera Wichersa po jego odejściu.

Okładkę "The Living Infinite" wykonał Mircea Gabriel Eftemie - gitarzysta i klawiszowiec duńskiego Mnemic. Artysta ten ma na swoim koncie oprawy graficzne do płyt Strapping Young Lad, Hatesphere, Illdisposed, Cryptopsy oraz swego zespołu.

Przypominamy, że Soilwork zagra w tym roku w Polsce dwa koncerty: najpierw 31 maja na głównej scenie warszawskich "Ursynaliów", a następnie 13 lipca na "Seven Festival" w Węgorzewie.

Komentarze
Dodaj komentarz »