zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 lipca 2020

J. D. Overdrive zrodzeni do demolki

27.04.2013 08:41  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Śląski southernmetalowy kwartet z J. D. Overdrive udostępnił do odsłuchu utwór "Born to Destroy" z nadchodzącego albumu, zatytułowanego "Fortune Favors the Brave". Płyta ukaże się 13 maja 2013 roku pod egidą Metal Mind Productions.

Posłuchaj "Born to Destroy".

"Born to Destroy" to drugi po "Beware the Boozehound" numer, którym zespół podzielił się z szerszą publicznością. "Beware the Boozehound" można posłuchać tutaj.

"Fortune Favors the Brave" to drugi pełnometrażowy album studyjny w dorobku J. D. Overdrive. Na następcy "Sex, Whiskey & Southern Blood" znajdzie się dziesięć kompozycji. Dwie z nich zarejestrowane zostały z udziałem gości - do "Beware the Boozehound" brzmienie swoich organów dołożył Voltan z Leash Eye, solówkę gitarową zagrał Dziki z Mecha, a głosu użyczył Rufus z Corruption; z kolei w "Call of the South" za mikrofonem stanął Barton z Lostbone.

Wszystkie ślady wokalne i instrumentalne nagrano w sosnowieckim "S-Tone Studio" oraz w "Metstudio" w Bobrownikach Śląskich. Za miks i mastering odpowiada Piotr Gruenpeter, znany także z działalności w grupach Thaw, Searching for Calm, Sun for Miles i Keira Is You.

Gitarzysta J. D. Overdrive Michał Stemplowski mówi o nowym wydawnictwie: "Nasz drugi album to przede wszystkim masywne riffy, ciężar i brud, którego nieco brakowało na pierwszej płycie. Tym razem nie znaleźliśmy miejsca na rzewne ballady, skrzypce i radosne piosenki".

24 maja 2013 roku w katowickim klubie "Granda" odbędzie się release party "Fortune Favors the Brave". Oprócz J. D. Overdrive na scenie pojawi się łódzki southernowy Death Denied.

24.05 - Katowice, "Granda"
Start: 20:00
Bilety: 10 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »