zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 grudnia 2021

Catharsis wyda debiutanckie "Rhyming Life and Death"

26.02.2014 08:49  autor: Verghityax, źródło: profil Catharsis na Facebooku

Śląscy przedstawiciele technicznego death metalu z Catharsis wydadzą swój pełnometrażowy debiut studyjny, zatytułowany "Rhyming Life and Death". Płyta ujrzy światło dzienne 28 marca 2014 roku nakładem Mad Lion Records.

Okładkę wykonał polski grafik Michał "Xaay" Lorenc.

Basista Adam Mamok o nadchodzącym albumie: "Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej płyty. Wróciliśmy po wielu latach przerwy, ale cały czas byliśmy na bieżąco z tym, co działo się na scenie muzycznej. Album 'Rhyming Life and Death' nagraliśmy w najsilniejszym muzycznie składzie w historii tego zespołu i wierzę, że nasi fani to docenią. Komponując materiał nie ulegaliśmy schematom i jeżeli uznaliśmy, że coś jest interesującego muzycznie czy aranżacyjnie, wplataliśmy to bez żadnych obaw. Słuchacze z pewnością nie raz wychwycą rozwiązania, które w death metalu nie były grane".

Materiał na "Rhyming Life and Death" został zarejestrowany w bydgoskim "Invent Sound Studio".

Catharsis powstało w 1992 roku z inicjatywy wokalisty i basisty Adama Mamoka oraz gitarzysty Daniela Petryczkiewicza. Po kilku przetasowaniach personalnych i nagraniu dwóch płyt demo zespół zawiesił działalność po czterech latach. Reaktywacja nastąpiła w 2010 roku, z Adamem Mamokiem i gitarzystą Tomaszem Świerzem jako jedynymi członkami pochodzącymi z dawnego składu. Wkrótce szeregi formacji zasiliła gitarzystka Katarzyna Bujas oraz perkusista sesyjny Łukasz Krzesiewicz z grupy Sammath Naur.

Tagi: Catharsis
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Catharsis wyda debiutanckie "Rhyming Life and Death"
Demarko (gość, IP: 198.36.87.*), 2014-12-09 20:48:13 | odpowiedz | zgłoś
Słucham właśnie ich płytki, polecam
powodzenia na nowej drodze
polak stary (gość, IP: 77.254.5.*), 2014-02-26 10:38:04 | odpowiedz | zgłoś
Pamietam ich jedno demo. Niestety było bardzo słabe. Mam nadzieje, ze tym razem bedzie o wiele lepiej. Zycze powodzenia! death metal rules!