zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 29 listopada 2021

Wideo z tekstem do "Made of Blood" Catharsis

2.07.2021 09:23  autor: Verghityax, źródło: profil Catharsis na Facebooku

Deathmetalowa formacja Catharsis wypuściła wideo z tekstem do "Made of Blood" z ostatniego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Human Failures". Wydawnictwo ujrzało światło dzienne 25 czerwca 2021 roku pod banderą Mad Lion Records.

Sesja nagraniowa do "Human Failures" odbyła się w "Heinrich House Studio". Bębny zarejestrował Daray na przełomie października i listopada 2019 roku. Ścieżki gitary powstały w lutym 2020 roku, a basu dwa miesiące później. Miksami i masteringiem zajął się Filip Hałucha. W utworze "Made of Blood" wokalu gościnnie użyczył Ross Dolan z Immolation. Autorem okładki jest Michał Powałka.

Catharsis powstał w 1992 roku z inicjatywy wokalisty i basisty Adama Mamoka. Po kilku przetasowaniach personalnych i nagraniu dwóch wydawnictw zespół zawiesił działalność. Reaktywacja nastąpiła w 2010 roku - z Adamem Mamokiem i gitarzystą Tomaszem Świerzem jako jedynymi członkami pochodzącymi z dawnego składu. Wkrótce szeregi formacji zasiliła gitarzystka Katarzyna Bujas. 28 marca 2014 roku, dzięki wytwórni Mad Lion, do sprzedaży trafił drugi longplay studyjny Catharsis, zatytułowany "Rhyming Life and Death". Na potrzeby wydawnictwa partie bębnów sesyjnie zarejestrował Lucass z Gnidy. W roku 2016 Tomasza Świerza zastąpił Kajetan Pawliszyn.

Tagi: Catharsis
Komentarze
Dodaj komentarz »