zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 19 września 2021

Samsara Blues Experiment na "Red Smoke Festival"

27.12.2014 11:28  autor: Verghityax, źródło: profil Red Smoke Festival na Facebooku

Organizatorzy "Red Smoke Festival" ogłosili datę oraz pierwszego wykonawcę przyszłorocznej edycji wydarzenia. Festiwal odbędzie się w dniach od 10 do 12 lipca 2015 w Pleszewie, wystąpi niemiecka grupa Samsara Blues Experiment.

Formacja Samsara Blues Experiment powstała w 2007 roku w Berlinie. Od początku muzycy nastawili się na granie psychodelicznego stoner rocka. W skład kapeli weszli Christian Peters na wokalu i gitarze, Hans Eiselt na drugiej gitarze, Richard Behrens na basie i Thomas Vedder na perkusji. W roku 2008 Niemcy nagrali swoje pierwsze demo.

Debiutancki longplay Samsara Blues Experiment, zatytułowany "Long Distance Trip", ukazał się 1 maja 2010 roku. Od tego czasu dyskografię zespołu poszerzyły dwa kolejne longplay'e studyjne: "Revelation & Mystery" i "Waiting For The Flood", koncertowy album "Live at Rockpalast" oraz EP-ka, wypuszczona jedynie w formacie analogowym.

W maju 2014 roku po siedmiu latach współpracy formację opuścił basista Richard Behrens. Aby zapełnić lukę, Hans Eiselt, pełniący dotychczas obowiązki drugiego gitarzysty, przeniósł się na gitarę basową.

Muzycy Samsara Blues Experiment gościli w Polsce już dwukrotnie: w 2012 roku w Warszawie i Wrocławiu oraz rok później na stołecznym festiwalu "Days Of The Ceremony".

Komentarze
Dodaj komentarz »