zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 15 czerwca 2021

Orange Goblin i Pentagram na drugiej odsłonie "Days of the Ceremony"

23.12.2012 09:54  autor: Verghityax, źródło: Ceremony Booking

Agencja Ceremony Booking ogłosiła nazwy pierwszych wykonawców, którzy zaprezentują się w lipcu w warszawskim "Fonobarze" w ramach drugiej edycji imprezy "Days Of The Ceremony". Będą to Brytyjczycy z Orange Goblin, Bobby Liebling i jego doommetalowy Pentagram, niemiecki Ahab, Coogans Bluff i Samsara Blues Experiment oraz przedstawiciele psychodelicznego rocka z Mars Red Sky.

Orange Goblin powstał w 1995 roku jako Our Haunted Kingdom. Po wydaniu splitu z Electric Wizard zespół przemianował się na Orange Goblin. Pełnometrażowy debiut, pt. "Frequencies From Planet Ten" ujrzał światło dzienne w 1997 roku. Od tego czasu formacja wydała jeszcze sześć albumów studyjnych, z których ostatnim jest "A Eulogy For The Damned" z 2012 roku. Przez cały czas istnienia skład grupy pozostawał praktycznie bez zmian: Ben Ward na wokalu, Joe Hoare na gitarze, Martyn Millard na basie i Chris Turner na bębnach; jedynie drugi gitarzysta Pete O'Malley porzucił w 2004 roku karierę muzyka, by zająć się innymi dziedzinami sztuki. Ostatnia wizyta Orange Goblin w Polsce miała miejsce w 2007 roku, kiedy to kapela wystąpiła w Katowicach i Warszawie jako support Heaven And Hell.

Początki uznawanego za pionierów doom metalu zespołu Pentagram sięgają 1971 roku - zespół założony został z inicjatywy wokalisty Bobbyego Lieblinga i gitarzysty Geofa O'Keefe. Grupa zarejestrowała liczne demówki, ale dopiero w 1985 roku ukazał się jej studyjny debiut, zatytułowany po prostu "Pentagram". Na przestrzeni lat skład formacji zmieniał się kilkadziesiąt razy, a jej jedynym stałym członkiem był i nadal pozostaje Bobby Liebling. Ostatnim dokonaniem studyjnym Amerykanów jest "Last Rites" z 2011 roku. Koncert w ramach "Days Of The Ceremony" będzie pierwszym polskim występem Pentagram.

Zgodnie z zapowiedzią organizatora, karnety na "Days Of The Ceremony" pojawią się po nowym roku. Ich cena nie jest jeszcze znana. Pierwszego dnia imprezy, 19 lipca 2013 roku wystąpią Orange Goblin, Ahab i Coogans Bluff. 20 lipca w "Fonobarze" zaprezentują się Pentagram, Samsara Blues Experiment i Mars Red Sky. Kolejne zespoły potwierdzone zostaną wkrótce.

Komentarze
Dodaj komentarz »