zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 9 maja 2021

Stefan Schwarzmann także poza Accept

29.12.2014 19:28  autor: Verghityax, źródło: acceptworldwide.com

Tuż po tym, jak gitarzysta Herman Frank obwieścił, że odchodzi z Accept, w jego ślady poszedł perkusista Stefan Schwarzmann. Rozstanie nastąpiło w przyjacielskiej atmosferze.

Accept, Jaworzno 20.06.2013, fot. Verghityax
Accept, Jaworzno 20.06.2013, fot. Verghityax

Zespół komentuje: "Accept pragnie podziękować Hermanowi Frankowi i Stefanowi Schwarzmannowi za to, że byli z nami ponad cztery lata, zawsze mogliśmy na nich liczyć i za każdym razem dawali z siebie wszystko. Wiedzieliśmy, że obaj mają też inne zobowiązania i prędzej czy później pojawią się konflikty terminowe. Herman i Stefan są teraz gotowi, by ruszyć w świat ze swoim nowym zespołem pod nazwą Panzer. Mają już kontrakt z Nuclear Blast i pierwszy album. Rozstajemy się w przyjaźni i życzymy im samych sukcesów.

My przygotowujemy się na nadejście roku 2015 - będzie to kolejny rok obfitujący w liczne trasy koncertowe. Korzystając z okazji, pragniemy podziękować naszym fanom z całego świata za nieustające wsparcie".

Stefan Schwarzmann pojawił się w szeregach Accept w 1994 roku, po pierwszej reaktywacji zespołu. Ze względu na kontuzję pleców dotychczasowego perkusisty, Stefana Kaufmanna, Schwarzmann dokończył za niego nagrywanie bębnów na album "Death Row". Wspomógł także Accept na trasie koncertowej, po czym opuścił formację.

W 2005 roku Stefan Schwarzmann wziął udział w ostatniej reaktywacji Accept z Udo Dirkschneiderem na wokalu. Gdy cztery lata później zespół wrócił do życia, tym razem z Markiem Tornillo w roli wokalisty, Stefan Schwarzmann ponownie dołączył do składu. Razem muzycy nagrali trzy longplay'e studyjne: "Blood of the Nations", "Stalingrad" i "Blind Rage".

Tagi: Accept, Panzer
Komentarze
Dodaj komentarz »