zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 17 grudnia 2017

Ketha prezentuje EP-kę "#!%16.7"

7.01.2015 16:13  autor: Verghityax, źródło: profil Ketha na Facebooku

Krakowski zespół Ketha, grający muzykę eksperymentalną, zaprezentował swoje trzecie wydawnictwo, zatytułowane "#!%16.7". Materiał ukazał się 7 stycznia 2015 roku za sprawą wytwórni Instant Classic.

Na "#!%16.7" znalazło się dwanaście autorskich kompozycji. Formacja, we współpracy z Instant Classic i "Noise Magazine", udostępniła do odsłuchu całą zawartość EP-ki. Z utworami można się zapoznać tutaj.

Mr Trip, gitarzysta i wokalista grupy, komentuje: "Przede wszystkim zmienił się skład i to aż w trzech czwartych. Wyszło to w miarę naturalnie, bez ciężkich historii personalnych - ktoś wolał wyjechać za granicę, ktoś dołączył do większego zespołu, a jeszcze ktoś poświęcił się karierze naukowej. Nadal mamy ze sobą normalny kontakt i kto wie, może jeszcze w przyszłości zrobimy coś razem. Drugi powód to sama złożoność materiału, jaki znalazł się na EP-ce. Taka sekcja dęta śni mi się do tej pory, bo jej zbudowanie, zgranie kalendarzy niezależnych, wziętych muzyków i ciągłe przesuwanie terminów zajęły łącznie pół roku. Miks mieliśmy gotowy rok temu, ale nie był on udany, więc zrobiliśmy nowy, gdzie indziej, z kim innym. Trwało to łącznie osiem miesięcy. Mastering dodatkowe dwa".

Poprzedni album Kethy, zatytułowany "2nd Sight", ukazał się na początku 2012 roku.

Tagi: Ketha
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Ketha prezentuje EP-kę "#!%16.7"
Markowski (gość, IP: 89.67.31.*), 2015-01-08 14:26:46 | odpowiedz | zgłoś
Tak sobie słucham i mam wrażenie ze ktos na siłę chce być niezrozumianym dla innych. Wiginanie dla wyginania i te podziały hehe coś jak "zagrajmy to tak, napewno nikt tego nie skuma" (nie wiem takie mam odczucia podczas słuchania, moze inni bedą sie zwalać nad tym jak to oni niezrozumiale dla innych budują aranże). Jeszcze jak długo muszą ćwiczyć aż owe struktury "wejdą w łapę" i nie będzie trza się zastanawiać grając. :))