zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 17 stycznia 2019

Astek gościnnie na "Prawie martwy" Frontside

23.02.2015 09:37  autor: Verghityax, źródło: profil Frontside na Facebooku

Były wokalista Frontside, Sebastian "Astek" Flasza, gościnnie pojawi się na nadchodzącym wydawnictwie zespołu, pt. "Prawie martwy". Będzie to pierwsza współpraca studyjna muzyków po ponad dziesięciu latach.

Frontside, Sosnowiec 22.11.2013, fot. Verghityax
Frontside, Sosnowiec 22.11.2013, fot. Verghityax

Pod względem stylistycznym "Prawie martwy" ma być kontynuacją kierunku obranego na albumie "Sprawa jest osobista". Płyta trafi do sprzedaży w marcu 2015 roku za sprawą Mystic Production.

Początki Frontside sięgają 1993 roku, kiedy to Sebastian "Astek" Flasza i Mariusz "Demon" Dzwonek postanowili połączyć siły po rozpadzie ich poprzednich zespołów. Pierwszy skład uzupełnili Michał Markowicz na basie oraz Wojciech Sitarz i Robert Siwek na gitarach. Po wypuszczeniu kilku demówek w roku 2001 ukazał się pierwszy longplay studyjny, pt. "Nasze jest królestwo...".

W 2002 roku światło dzienne ujrzało drugie wydawnictwo studyjne, zatytułowane "I odpuść nam nasze winy". Wkrótce potem do zespołu dołączył Dariusz "Daron" Kupis. Na krótko przed wydaniem anglojęzycznej wersji "I odpuść nam nasze winy" szeregi Frontside opuścił Astek. Pozostali muzycy zaprosili do współpracy Marcina "Aumana" Rdesta z grupy Totem.

Tagi: Frontside
Komentarze
Dodaj komentarz »