zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 23 stycznia 2021

Scott Weiland & The Wildabouts we wrześniu w Warszawie

28.05.2015 12:42  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Scott Weiland, były wokalista Stone Temple Pilots i Velvet Revolver, przyjedzie do Polski na jedyny koncert ze swoim solowym zespołem Scott Weiland & The Wildabouts. Wydarzenie odbędzie się 18 września 2015 roku w warszawskim klubie "Stodoła".

Grupa promować będzie swój debiutancki album, zatytułowany "Blaster". Wydawnictwo ukazało się 31 marca 2015 roku. Składający się z dwunastu utworów materiał zarejestrowany został w 2014 roku pod okiem Ricka Parkera w "Lavish Studios" i "The Sandbox".

Scott Weiland komentuje: "Album ma swoje charakterystyczne brzmienie, choć może też zainteresować tych fanów Stone Temple Pilots i Velvet Revolver, którzy nadal śledzą moje poczynania. W ciągu ostatnich lat na zmianę nagrywałem artystyczne płyty i udzielałem się w zespołach. Nowy longplay jest hybrydą tych doświadczeń".

W sesji nagraniowej do "Blaster" udział wzięli, oprócz Scotta Weilanda, gitarzysta Jeremy Brown, basista Tommy Black oraz perkusista Danny Thompson i sesyjny bębniarz Mike Avenaim. Wkrótce potem Danny Thompson odszedł z grupy, a jego miejsce zajął Joey Castillo, dawny perkusista Queens of the Stone Age. Gitarzysta Jeremy Brown zmarł 30 marca 2015 roku, na dzień przed premierą "Blaster". Na potrzeby trasy koncertowej lider formacji zaangażował nowego gitarzystę w osobie Nicka Maybury'ego.

Bilety na warszawski koncert Scott Weiland & The Wildabouts dostępne będą w sprzedaży od 29 maja 2015 roku w cenie 90 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »