zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 23 stycznia 2021

"Battering Ram" Saxon jeszcze w tym roku

30.05.2015 19:32  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Heavymetalowa grupa Saxon poinformowała, że jej dwudziesty pierwszy longplay studyjny będzie nosił tytuł "Battering Ram". Jego premiera przewidziana jest na przełom września i października 2015 roku.

Saxon, Warszawa 15.11.2014, fot. Wojtek Dobrogojski
Saxon, Warszawa 15.11.2014, fot. Wojtek Dobrogojski

"Battering Ram" wyprodukował Andy Sneap, który współpracował z Saxon przy poprzednim albumie, "Sacrifice".

Biff Byford komentuje: "Tworzenie tego albumu wyglądało nieco inaczej, niż zwykle. Tym razem nie napisaliśmy materiału jako cały zespół. Ja i Nibbs stworzyliśmy parę numerów, reszta wyszła spod ręki Paula i Douga. Nibbs odpowiada za cięższe brzmienia na tej płycie".

Ostatnim albumem studyjnym w dorobku Saxon jest "Sacrifice" z 2013 roku. Na płycie znalazło się dziesięć utworów, które zespół zarejestrował w "LS Studios" w brytyjskim Yorkshire pod okiem Andy'ego Sneapa. "Sacrifice" to dwudziesty longplay studyjny w karierze grupy. W marcu 2014 roku heavymetalowcy wypuścili koncertowy album "St. George's Day Sacrifice - Live In Manchester".

Przypominamy, że Saxon zagra 4 lipca 2015 roku na Polach Marsowych we Wrocławiu w ramach "Eleven Bike Fest". Tego dnia na scenie zaprezentują się także Black Label Society, J. D. Overdrive, Strain i 4Szmery. Dzień wcześniej wystąpią Big Cyc, Złe Psy, Proletaryat, Cree, Ace Cover Band i Karen's Diet.

Bilety na drugi dzień "Eleven Bike Fest" można zakupić w cenie 100 zł (cena wejściówki na dzień pierwszy to 50 zł). Karnety na cały festiwal kosztują 140 zł.

Tagi: Saxon
Komentarze
Dodaj komentarz »