zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 27 lutego 2021

Gadget i Overviolence przed Sepulturą w Krakowie

1.06.2015 09:04  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Grindcore'owe formacje Gadget i Overviolence zagrają przed Sepulturą i Nuclear Assault na koncercie w krakowskiej "Fabryce". Wydarzenie odbędzie się 3 sierpnia 2015 roku.

Grupa Gadget rozpoczęła działalność w 1997 roku w Szwecji jako projekt poboczny muzyków hardcore'owego Abigail - w Gadget członkowie Abigail zamieniali się instrumentami i grali grindcore'a. Wkrótce obie grupy się rozpadły. William Blackmon przywrócił Gadget do życia dwa lata później, z czasem gromadząc wokół siebie nowy skład. Zespół wydał od tego czasu trzy splity i dwa longplay'e studyjne: "Remote" i "The Funeral March". Choć niezbyt aktywni w studio, muzycy Gadget regularnie koncertują.

Podobnie jak Gadget, Overviolence pochodzi ze Szwecji. Zespół określa się krótko: "Gramy szybkie piosenki o tym, w jak gównianej kondycji jest współczesny świat". Szwedzi wypuścili demówkę, dwa splity i EP-kę. Z ich materiałem można się zapoznać tutaj: https://overviolence.bandcamp.com/

5 czerwca 2015 roku za sprawą Nuclear Blast światło dzienne ujrzy jubileuszowa EP-ka Sepultury, zatytułowana "Sepultura Under My Skin". Wydawnictwo ukaże się jedynie w formacie płyty winylowej. Na EP-ce znajdzie się jeden nowy utwór, tytułowe "Under My Skin" oraz koncertowa wersja "Kairos". Okładka stworzona została na bazie zdjęć tatuaży nadesłanych przez fanów kapeli.

Na początku czerwca 2015 roku Nuclear Assault wyda EP-kę "Pounder" - będzie to pierwszy materiał studyjny zespołu od czasu longplay'a "Third World Genocide" z 2005 roku. Zgodnie z zapowiedziami Danny'ego Lilkera, lidera formacji, Nuclear Assault ruszy w pożegnalną trasę koncertową po wydaniu EP-ki.

3.08 - Kraków, "Fabryka"
Bilety: 80 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »