zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 20 września 2020

Czwarta edycja "Stonamite Fest" w Gdańsku

30.06.2015 19:02  autor: Verghityax, źródło: stonamite.eu

W gdańskim klubie "Wydział Remontowy" odbędzie się w dniach 16 i 17 lipca 2015 roku czwarta edycja "Stonamite Fest". Tym razem na liście wykonawców znaleźli się Greenleaf, Atomic Vulture, Sautrus, Lady Electric i Dry.

Greenleaf rozpoczął działalność w 2000 roku jako projekt poboczny, który szybko przerodził się w pełnoprawny zespół. Muzycy wypuścili sześć longplay'ów studyjnych, z których ostatni, "Trails and Passes", ukazał się 13 maja 2014 roku pod egidą Small Stone Records. Zawartości albumu posłuchać można tutaj: http://smallstone.bandcamp.com/album/trails-and-passes

Atomic Vulture powstał w 2011 roku - belgijskie trio tworzy muzykę z pogranicza stonera i space rocka. Formacja zarejestrowała dwie EP-ki i dwa longplay'e: studyjny oraz koncertowy. Jej ostatnie dokonanie, studyjny "Into Orbit", ukazał się w październiku 2014 roku. Z zawartościa płyty można zapoznać się tutaj: http://atomicvulture.bandcamp.com/album/into-orbit

Sautrus powstał w 2010 roku jako zespół inspirujący się dokonaniami Led Zeppelin, Black Sabbath, Sleep, Kyuss i Electric Wizard. Dwa lata później muzycy wypuścili swoją debiutancką EP-kę, zatytułowaną "Kuelmaggah Mysticism: The Prologue". Składający się z trzech utworów materiał wyprodukował Jan Galbas. 7 czerwca 2014 roku światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny Sautrus, pt. "Reed: Chapter One". Znalazło się na nim osiem kompozycji, które kapela zarejestrowała w "RG Studio". Produkcją ponownie zajął się Jan Galbas.

Pierwszego dnia imprezy, 16 lipca, zagrają Greenleaf, Sautrus i Lady Electric. Drugiego dnia, 17 lipca, wystąpią Atomic Vulture i Dry.

16.07 - Gdańsk, "Wydział Remontowy"
Start: 19:30
Bilety: 15 zł

17.07 - Gdańsk, "Wydział Remontowy"
Start: 20:00
Bilety: 15 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »