zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 16 stycznia 2018

Satyricon zremasterował "Nemesis Divina"

18.05.2016 09:08  autor: Verghityax, źródło: loudwire.com

Satyr i Frost podjęli decyzję, aby poprawić brzmienie "Nemesis Divina" Satyricon, trzeciego longplay'a studyjnego grupy, z okazji 20 rocznicy jego wydania. Zremasterowana reedycja ukaże się 20 maja 2016 roku za sprawą Napalm Records.

Posłuchaj zremasterowanego "Nemesis Divina".

Oryginalne wydanie "Nemesis Divina" miało swoją premierę 22 kwietnia 1996 roku w barwach Moonfog Productions. Płyta okazała się jednym z kamieni milowych dla norweskiego black metalu. Materiał zarejestrowany został na przełomie stycznia i lutego 1996 roku w "Waterfall Studios". W sesji nagraniowej, oprócz Satyra i Frosta, udział wziął Nocturno Culto z Darkthrone na gitarze rytmicznej. Po premierze krążka Satyricon wyruszył w trasę koncertową po Europie w towarzystwie Szwedów z nieistniejącego już Dissection.

20 lutego 2016 roku w klubie "Rockefeller" w Oslo odbył się koncert, podczas którego Satyricon wykonał materiał z "Nemesis Divina" w całości. W jednym z udzielonych ostatnio wywiadów Frost powiedział, że zespół będzie grał utwory z tej płyty na letnich festiwalach.

Tagi: Satyricon
Komentarze
Dodaj komentarz »