zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Koncert z okazji 15-lecia Sphere

7.06.2016 16:28  autor: Verghityax, źródło: profil Sphere na Facebooku

Deathmetalowa grupa Sphere zapowiedziała koncert z okazji 15-lecia działalności. Występ odbędzie się 11 czerwca 2016 roku w warszawskim klubie "Fugazi". W wydarzeniu udział potwierdziły zespoły Atropos, Ulcer Uterus, Jack Crusher, Neuronia i Black Mad Lice.

Podczas jubileuszowego koncertu Sphere zagra przekrojowy repertuar złożony z utworów ze wszystkich swoich płyt. Na scenie pojawią się gościnnie muzycy, którzy tworzyli Sphere na przestrzeni lat. W klubie zostanie przedpremierowo wyświetlony teledysk do numeru "Red Hood".

Sphere rozpoczął działalność w 2002 roku. Dwa lata później światło dzienne ujrzała pierwsza demówka grupy, zatytułowana "Spiritual Dope". W roku 2007 do sprzedaży trafił debiut death metalowców, pt. "Damned Souls Rituals". Kolejny album, "Homo Hereticus", ukazał się w roku 2012.

Dyskografię kapeli zamyka "Mindless Mass", trzeci longplay studyjny w dorobku muzyków. Materiał został zarejestrowany w "Sound Division Studio" w lipcu 2014 roku pod okiem Filipa Hałuchy. Na płytę trafiło łącznie czternaście utworów. W jednym z nich, "Leash", wystąpił gościnnie Jacek Hiro. Premiera "Mindless Mass" odbyła się 19 czerwca 2015 roku nakładem Deformeathing Production.

11.06 - Warszawa, "Fugazi"
Start: 17:00
Bilety: 15 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »