zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 31 marca 2020

Thobbe Englund opuszcza Sabaton

30.07.2016 09:37  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Muzycy Sabaton poinformowali o rozstaniu z gitarzystą Thobbe Englundem. Instrumentalista zagra swój ostatni koncert z zespołem w sierpniu 2016 roku w ramach "Sabaton Open Air" w szwedzkim Falun.

Sabaton, Kraków 22.01.2015, fot. Verghityax
Sabaton, Kraków 22.01.2015, fot. Verghityax

Zespół komentuje: "Życzymy mu samych sukcesów i szczęścia w przyszłych przedsięwzięciach. Dziękujemy mu również za te wszystkie lata i świetne chwile, które przeżyliśmy na scenie i poza nią".

Thobbe Englund dodaje: "Postanowiłem odejść z Sabaton. Wielu może się zastanawiać, dlaczego? Wierzę w to, że zawsze należy podążać za głosem swojego serca. Ostatnie lata uświadomiły mi, co dałoby mi poczucie prawdziwego szczęścia - połączenie mojej kreatywności ze spokojniejszym trybem życia, gdzie nie musiałbym spędzać większości roku w trasie na pełnych obrotach.

Niestety nie będę już w stanie spotykać tych wszystkich wspaniałych ludzi z całego świata. Będę za wami tęsknił. Oczywiście nadal mam zamiar zajmować się muzyką.

W ciągu lat koncertowania z Sabaton staliśmy się niczym bracia. Spędziliśmy wiele wspaniałych chwil, a więzi, jakie powstały między nami, nie da się zerwać. Nie rozpaczam, ponieważ znalazłem przyjaciół na całe życie, a przyszłość rysuje się w jasnych barwach".

Thobbe Englund pełnił rolę gitarzysty Sabaton od 2012 roku. Dołączył wówczas do formacji z gitarzystą Chrisem Rorlandem. Muzycy zastąpili Oskara Monteliusa i Rikarda Sundena. Zespół zarejestrował z udziałem Thobbe Englunda dwa longplay'e studyjne: "Heroes" i "The Last Stand".

Przypominamy, że Sabaton zagra w tym roku dwa koncerty w Polsce: w ramach "Czad Festiwalu", który odbędzie się w dniach od 25 do 28 sierpnia w miejscowości Straszęcin nieopodal Dębicy, oraz 29 sierpnia we Wrocławiu na "wROCK for Freedom". We Wrocławiu w roli supportu wystąpią Illusion i Hunter.

Karnety na "Czad Festiwal 2016" nabyć można za 299 zł. Wejściówki kupić można na stronie czadfestiwal.pl. Bilety na "wROCK for Freedom" kosztują 60 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »