zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 29 września 2020

Helroth, As Night Falls i Netherfell przed Eluveitie

29.11.2016 13:09  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Poznaliśmy nazwy supportów, które otworzą katowicki koncert Eluveitie 18 grudnia 2016 roku. Przed Szwajcarami zaprezentują się polskie formacje Helroth, As Night Falls i Netherfell.

Helroth to folkmetalowa grupa z Warszawy, założona w 2012 roku. Kapela debiutowała rok później EP-ką "Wataha". Od tego czasu Helroth supportował między innymi Eluveitie, Arkonę i Ensiferum, grał również na zagranicznych festiwalach, w tym na Litwie, we Francji, w Niemczech, we Włoszech i na Słowacji. 30 września 2016 roku premierę miał pierwszy longlay zespołu, pt. "I, Pagan".

Również As Night Falls promować będzie swojego pierwszego longplay'a studyjnego, pt. "Embrace the Journey". Płyta ukazała się 25 września 2016 roku, jest to pierwsze dokonanie formacji zarejestrowane z basistą Pawłem Sirugą. Zastąpił on na tym stanowisku Łukasza Hatłasa w 2015 roku. Na płycie znalazło się jedenaście autorskich kompozycji. Wcześniej śląska kapela wypuściła dwie EP-ki: "My Secret Place" i "From Grace to Oblivion".

Krakowski Netherfell podpisał w sierpniu 2015 roku kontrakt z niemiecką wytwórnią Noizgate Records na ponowne wydanie debiutanckiego albumu, pt. "Między Wschodem a Zachodem". Pod banderą Noizgate Records płyta ukazała się jako "Between East and West" - premiera odbyła się 30 października 2015 roku.

Muzycy Eluveitie zapowiedzieli wydanie akustycznego "Evocation II", który ma być kontynuacją "Evocation I: The Arcane Dominion" z 2009 roku. Zespół planuje wejść do studia jeszcze w 2016 roku i wypuścić materiał na wiosnę roku 2017.

18.12 - Katowice, "Mega Club"
Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »