zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 20 października 2020

Green Day przygotowuje dokument o historii punk rocka

23.12.2016 17:17  autor: Verghityax, źródło: altpress.com

Zespół Green Day pracuje nad dokumentem o historii kalifornijskiego punka rocka, zatytułowanym "Turn It Around: The Story of East Bay Punk". W rolę narratora wcieli się Iggy Pop. Premiera dokumentu planowana jest na rok 2017.

Basista Mike Dirnt komentuje: "Zaczęło się od filmu dokumentalnego o Green Day do 1994 roku. Mieliśmy te wszystkie wywiady i zdaliśmy sobie sprawę, że tak naprawdę nikt nic nie wie na temat tego, skąd się wywodzimy. Jak w każdego dobrej historii, powinniśmy zacząć od samego początku i teraz okazało się, że film ten traktuje nie tylko o Green Day, ale jest czymś więcej. Scena muzyczna z Kalifornii i East Bay jest bardzo interesująca. Musimy zrozumieć, że wspaniała muzyka jest wszędzie, istnieje ona na różnych poziomach, nawet jeśli do dyspozycji masz tylko kiepski sprzęt. Bez względu na to, co to jest, musi przejść test piosenki ogniskowej. Jeśli jest to dobra piosenka, możesz po prostu złapać za gitarę akustyczną i zagrać ją przy ognisku, i jeśli utwór jest dobry, wtedy dzieje się coś magicznego: kalifornijska scena ma właśnie coś takiego w sobie. Wpływy z całego świata, dużo słońca, jest to scena wielokulturowa, kosmopolityczna i multietniczna. Wszystko to stworzyło wspaniałą muzykę".

W produkcji dokumentu muzyków wspomaga Pat Magnarella, menedżer Green Day. W przedsięwzięciu udział wzięli między innymi członkowie Rancid, Fat Mike z NOFX, Davey Havok z AFI oraz Jello Biafra z Dead Kennedys.

Przypominamy, że Green Day zagra w Polsce 21 stycznia 2017 roku w "Tauron Arenie" w Krakowie. W roli supportu na trasie zaprezentuje się punkowa grupa The Interrupters, która przywiezie materiał z albumu "Say It Out Loud".

Muzycy Green Day promują swój dwunasty longplay studyjny, zatytułowany "Revolution Radio". Jego premiera odbyła się 7 października 2016 roku za sprawą Reprise Records. W sierpniu światło dzienne ujrzał singiel "Bang Bang", który wspiął się na pierwsze miejsce listy "Billboard" w kategorii "Mainstream Rock Songs".

Bilety:
Płyta A - 299 zł
Płyta B - 199 zł
Płyta Early Entrance - wyprzedane
Trybuny (kat. I) - 299 zł
Trybuny (kat. II) - 249 zł
Trybuny (kat. III) - 199 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Najchętniej czytane wieści

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy masz książ(ecz)ki z tekstami utworów i ich tłumaczeniami na język polski?