zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 stycznia 2023

Red Hot Chili Peppers i Iggy Pop w Warszawie

6.12.2022 14:51  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Red Hot Chili Peppers ogłosił trasę koncertową, w ramach której promować będzie albumy "Unlimited Love" i "Return of the Dream Canteen". W Polsce zaplanowano jeden występ, odbędzie się on 21 czerwca 2023 roku na "Stadionie Narodowym" w Warszawie. W charakterze gościa specjalnego przed Red Hot Chili Peppers zaprezentuje się Iggy Pop.

Red Hot Chili Peppers, Kraków 25.07.2017, fot. Verghityax
Red Hot Chili Peppers, Kraków 25.07.2017, fot. Verghityax

Na albumie "Return of the Dream Canteen" Red Hot Chili Peppers znalazło się siedemnaście kompozycji, które zespół zarejestrował w kalifornijskim "Shangri-La". Materiał powstał w ramach sesji nagraniowej do poprzedniego albumu - "Unlimited Love". Praca nad oboma wydawnictwami rozpoczęła się po trasie promującej album "The Getaway", jednak Anthony Kiedis i Flea nie byli zadowoleni z czynionych postępów. Flea zwrócił się o pomoc do Johna Frusciantego, co ostatecznie sprawiło, że gitarzysta wrócił do zespołu w grudniu 2019 roku, po dziesięcioletniej przerwie. Do produkcji zaangażowany został Rick Rubin - współpracował on już z formacją przy sześciu albumach studyjnych.

Iggy and the Stooges, Clisson 17.06.2011, fot. Verghityax
Iggy and the Stooges, Clisson 17.06.2011, fot. Verghityax

Iggy Pop wypuścił w październiku 2022 roku singiel "Frenzy", pierwszy utwór z nadchodzącego longplaya studyjnego. W kawałku gościnnie wystąpili Duff McKagan i Chad Smith. Kompozycja ukazała się we współpracy z Atlantic Records.

Iggy Pop rozpoczął działalność muzyczną jeszcze w szkole średniej, realizując się pierwotnie jako perkusista. W 1967 roku powołał do życia The Stooges, porzucając jednocześnie bębny na rzecz wokalu. Dwa lata później zespół zadebiutował albumem, zatytułowanym po prostu "The Stooges" - od tego czasu kapela rozpadała się i wracała kilkukrotnie, wydając po drodze jeszcze cztery longplaye studyjne. Formacja uznawana jest za pionierską dla ruchu punkowego.

Po drugim rozwiązaniu The Stooges Iggy Pop zmagał się z uzależnieniem od używek. W 1976 roku David Bowie zaprosił go, by towarzyszył mu w trasie koncertowej "Station to Station". Rok później Iggy Pop wystartował z karierą solową, wydając kolejno albumy "The Idiot" i "Lust for Life" - oba pomógł mu skomponować i wyprodukować David Bowie.

Przedsprzedaż biletów na warszawski koncert Red Hot Chili Peppers i Iggy'ego Popa - dla klientów banku Citi Handlowy - rozpocznie się 7 grudnia 2022 roku o godzinie 10:00. Przedsprzedaż dla użytkowników Ticketmaster ruszy 8 grudnia od godzinie 10:00. Sprzedaż ogólna zacznie się 9 grudnia o godzinie 10:00.

Komentarze
Dodaj komentarz »