zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 19 stycznia 2018

Siena Root po raz pierwszy w Polsce

9.01.2017 19:01  autor: Verghityax, źródło: profil Siena Root na Facebooku

Szwedzi z rockowego Siena Root po raz pierwszy odwiedzą Polskę w ciągu trwającej ponad dekadę kariery. Trzy koncerty odbędą się 9 marca 2017 roku w Gdańsku, 10 marca w Warszawie i 12 marca w Chorzowie.

Choć korzenie zespołu sięgają lat 90., Siena Root aktywnie nagrywa i koncertuje od 2004 roku. Wtedy to zespół zadebiutował albumem "A New Day Dawning". Skład formacji wielokrotnie ulegał zmianom, zespół zwykł również zapraszać rozmaitych gości, tak do studia jak i na koncerty. Wszystkich ich łączyło zamiłowanie do starego sprzętu i analogowego brzmienia.

Siena Root wydał pod swoim szyldem pięć longplay'ów studyjnych oraz podwójny album koncertowy, do którego zarejestrowania posłużył muzykom między innymi wielośladowy magnetofon. Dyskografię kapeli zamyka płyta "Pioneers", której premiera odbyła się w 2014 roku.

W Gdańsku w roli supportów przed Siena Root zaprezentują się grupy Rah Pitia i Strange Clouds. Rah Pitia otworzy również warszawski koncert Szwedów, tam jednak z pomocą stołecznego Blue Horizon. W Chorzowie jedynym supportem będzie progresywny Brain Connect.

9.03 - Gdańsk, "Protokultura" (+ Rah Pitia i Strange Clouds)

10.03 - Warszawa, "Chmury" (+ Rah Pitia i Blue Horizon)
Bilety: 39 zł (przedsprzedaż) i 49 zł (w dniu koncertu)

12.03 - Chorzów, "Leśniczówka" (+ Brain Connect)
Start: 19:00
Bilety: 49 zł (przedsprzedaż) i 59 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »