zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 23 maja 2019

Oranssi Pazuzu wróci do Polski w maju

10.01.2017 09:44  autor: Verghityax, źródło: Left Hand Sounds

Finowie z Oranssi Pazuzu powrócą do Polski po nieco ponad roku, aby zagrać trzy koncerty w towarzystwie Amerykanów z Cobalt i oleśnickiej Entropii. Występy odbędą się 12 maja 2017 roku w Krakowie, 13 maja w Gdańsku i 14 maja w Poznaniu.

Oranssi Pazuzu, Kraków 14.03.2016, fot. Verghityax
Oranssi Pazuzu, Kraków 14.03.2016, fot. Verghityax

Oranssi Pazuzu powstało w 2007 roku z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Jun-Hisa. Choć twórczość zespołu klasyfikowana jest jako black metal, Finowie nie stronią od eksperymentowania ze space rockiem, ambientem, drone i sludge metalem. Obecnie formacja promuje "Varahtelija", czwarty longplay studyjny w swoim dorobku. Płyta trafiła do sprzedaży 26 lutego 2016 roku za sprawą Svart Records.

Cobalt to pochodzący z amerykańskiego stanu Colorado duet, dotychczas funkcjonujący głównie jako projekt studyjny. Na dorobek grupy, której liderem jest multiinstrumentalista Erik Wunder, składają się cztery longplay'e i dwie EP-ki. Ostatnim dokonaniem Cobalt jest podwójny album, pt. "Slow Forever", zarejestrowany z nowym wokalistą Charliem Fellem. Wiosenne koncerty będą pierwszymi w historii kapeli zagranymi w Europie, z tego powodu zespół poszerzył swój skład.

Entropia przywiezie materiał ze swojego drugiego longplay'a studyjnego. Album, zatytułowany "Ufonaut", stanowi zapis trwających niemal trzy lata eksperymentów. Następca "Vesper" zarejestrowany został pod okiem Piotra Gruenpetera z "Satanic Audio" oraz Jakuba Mańkowskiego. Za szatę graficzną odpowiada Kuba Sokólski. "Ufonaut" trafił do sprzedaży w lutym 2016 roku pod banderą Arachnophobia Records.

12.05 - Kraków, "Kwadrat"
13.05 - Gdańsk, "B90"
14.05 - Poznań, "U Bazyla"

Komentarze
Dodaj komentarz »