zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 5 sierpnia 2021

Lilla Veneda nagra album o tragedii Słowackiego

16.01.2017 13:01  autor: Verghityax, źródło: profil Lilla Veneda na Facebooku

Wrocławska grupa Lilla Veneda zapowiedziała wydanie drugiego longplay'a studyjnego, który inspirowany będzie tragedią Juliusza Słowackiego, zatytułowaną "Lilla Weneda". Słowacki stworzył swoje dzieło w 1839 roku, opisując losy podbitego przez Lechitów narodu Wenedów.

Zespół komentuje: "Aktualnie jesteśmy na etapie ogrywania znacznie bardziej różnorodnego i dojrzałego materiału. Nasza najnowsza płyta będzie koncept albumem opartym w całości na romantycznej tragedii Juliusza Słowackiego, pt. 'Lilla Weneda', od której zresztą wzięliśmy nazwę. Chcemy ukazać jej oblicze na nowo, bo mało jest dzieł w historii literatury tak bardzo mrocznych, tajemniczych, i być może właśnie zapomnianych.

Chcemy też, żeby najnowszy album był znacznie dłuższy w porównaniu z tym, co do tej pory proponowaliśmy. Szóstego maja 2017 roku rozpoczniemy proces jego rejestracji w 'Impressive Art Studio' pod czujnym okiem i uchem Przemysława Nowaka, odpowiedzialnego również za miks i mastering całości. To doświadczony producent, który dzięki pracy między innymi z Outre czy Devilish Impressions zna doskonale obszar muzyczny, po którym się poruszamy.

Stawiamy tym razem tylko na żywe instrumenty, dlatego żadnych dźwięków generowanych cyfrowo nie uświadczycie. Nie oznacza to, że poza klasycznym zestawem nie będzie można usłyszeć dodatkowych smaczków podkreślających klimat - wręcz przeciwnie, będą one jednak grane w całości przez człowieka. Tym razem ograniczamy użycie komputera naprawdę do niezbędnego minimum - również okładka, jak i booklet będą rysowane tak, jak miało to miejsce w przypadku debiutu".

Dyskografię Lilla Veneda zamyka album "Diagnosis", który ukazał się 1 listopada 2012 roku. Wcześniej zespół wypuścił EP-ką "Black Aeon".

Tagi: Lilla Veneda
Komentarze
Dodaj komentarz »