zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 4 kwietnia 2020

Nick Cave and the Bad Seeds w październiku w Warszawie

9.02.2017 09:16  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Nick Cave and the Bad Seeds ogłosił trwającą osiem tygodni europejską trasę koncertową, która rozpocznie się 24 września 2017 roku w "International Centre" w Bournemouth. Do Polski tournee dotrze 24 października - jedyny koncert w naszym kraju odbędzie sie na warszawskim "Torwarze".

Zespół promować będzie swój szesnasty longplay studyjny, zatytułowany "Skeleton Tree". Jego premiera miała miejsce 9 września 2016 roku, dzień po premierze "One More Time With Feeling" - filmu w reżyserii Andrew Dominika, opowiadającego o powstawaniu albumu. "Skeleton Tree" uplasował się na pierwszym miejscu listy sprzedaży w ośmiu krajach: Australii, Belgii, Danii, Finlandii, Irlandii, Nowej Zelandii, Norwegii i Portugalii.

Następca "Push the Sky Away" z 2013 roku zarejestrowany został na przestrzeni osiemnastu miesięcy w "Retreat Recording Studios" w Brighton, "La Frette Studios" w La Frette-sur-Seine i "Air Studios" w Londynie. Za produkcję odpowiadają Nick Cave, Warren Ellis i producent Nick Launay, który wcześniej współpracował z grupą przy czterech wydawnictwach.

W trakcie trwania sesji do "Skeleton Tree" piętnastoletni Arthur Cave - syn Nicka Cave'a - poniósł śmierć w wyniku upadku z klifu. W rezultacie część tekstów na płytę została przerobiona, aby dać wyraz zaistniałej tragedii.

Bilety na warszawski koncert Nick Cave and the Bad Seeds trafią do sprzedaży 17 lutego od godziny 10:00. Najniższa cena wejściówki to 179 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Nick Cave and the Bad Seeds w październiku w Warszawie
Marcin Kutera (wyślij pw), 2017-02-09 11:43:20 | odpowiedz | zgłoś
chyba po 16 latach trzeba się ponownie wybrać