zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 21 listopada 2017

Architects w sierpniu w Warszawie

17.02.2017 09:19  autor: Verghityax, źródło: Go Ahead

Brytyjczycy z Architects zapowiedzieli europejską trasę koncertową. W jej ramach odwiedzą Polskę - jedyny koncert w naszym kraju odbędzie się 10 sierpnia 2017 roku w klubie "Proxima" w Warszawie.

Pół roku temu perkusista Dan Searle poinformował o śmierci swojego brata Toma Searle, gitarzysty formacji. Muzyk zmarł 20 sierpnia 2016 roku po trzyletniej walce z czerniakiem. Miał 28 lat. Tom Searle współtworzył Architects od założenia zespołu w 2004 roku. Zarejestrował z kapelą wszystkie jej wydawnictwa.

Po śmierci Toma Searle zakontraktowane koncerty Architects wykonali z pomocą Seana Delandera z Thy Art Is Murder oraz Josha Middletona z Sylosis. Muzycy nie ogłosili jeszcze, czy ktoś na stałe zajmie stanowisko gitarzysty prowadzącego czy też korzystać będą z muzyków koncertowych i sesyjnych.

Dyskografię grupy zamyka longplay studyjny "All Our Gods Have Abandoned Us", którego premiera odbyła się 27 maja 2016 roku. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w październiku 2015 roku w "Studio Fredman" w szwedzkim Goteborgu. Dwa lata wcześniej zespół zarejestrował tam album "Lost Forever // Lost Together". "All Our Gods Have Abandoned Us" to pierwsze dokonanie Architects z gitarzystą Adamem Christiansonem. Dołączył on do grupy na stałe w 2015 roku. Wcześniej przez trzy lata wspomagał formację na potrzeby tras koncertowych.

10.08 - Warszawa, "Proxima"
Start: 19:30
Bilety: 79 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Architects
Komentarze
Dodaj komentarz »