zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 21 listopada 2017

Jozef van Wissem dwa razy w Krakowie

19.03.2017 15:28  autor: Verghityax, źródło: profil "Pięknego Psa" na Facebooku

Jozef van Wissem - holenderski lutnista i kompozytor - powróci do Polski na dwa koncerty. Oba odbędą się dzień po dniu w klubie "Piękny Pies" w Krakowie: 29 marca i 30 marca 2017 roku.

Jozef van Wissem koncertuje w klubach i na festiwalach takich jak "All Tomorrow's Parties" czy "Primavera Sound". Muzyk studiował w Nowym Jorku, gdzie obecnie mieszka, a także wykłada przedmiot o nazwie "Wyzwolenie lutni". Oprócz swojej solowej kariery, angażuje się w projekty takie, jak skomponowanie ścieżki dźwiękowej do obrazu "Ambasadorowie" Hansa Holbeina czy nagranie kilku kompozycji do gry "Sims Medieval". W 2013 roku Wissem zdobył na festiwalu w Cannes nagrodę za ścieżkę dźwiękową do filmu Jima Jarmuscha, pt. "Tylko kochankowie przeżyją". Nagrywał także z Tildą Swinton i Zolą Jesus.

Obecnie Jozef van Wissem promuje swój piętnasty longplay studyjny, zatytułowany "When Shall This Bright Day Begin". Na płycie znalazło się osiem autorskich kompozycji. Premiera materiału odbyła się 2 lutego 2016 roku za sprawą Consouling Sounds.

Bilety na pierwszy z krakowskich koncertów - 29 marca - wyprzedały się. Dostępne są już wyłącznie wejściówki na dzień 30 marca.

30.03 - Kraków, "Piękny Pies"
Bilety: 40 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »