zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 1 kwietnia 2020

Jozef van Wissem w styczniu w Krakowie

7.01.2019 15:15  autor: Verghityax, źródło: Southern Discomfort

Jozef van Wissem - holenderski lutnista i kompozytor - powróci do Polski na jeden koncert w ramach europejskiej trasy. Występ odbędzie się 25 stycznia 2019 roku w klubie "Alchemia" w Krakowie. W charakterze supportu zaprezentuje się rodzimy ARRM.

Jozef van Wissem koncertuje w klubach i na festiwalach takich jak "All Tomorrow's Parties" czy "Primavera Sound". Muzyk studiował w Nowym Jorku, gdzie obecnie mieszka, a także wykłada przedmiot o nazwie "Wyzwolenie lutni". Oprócz swojej solowej kariery, angażuje się w projekty takie, jak skomponowanie ścieżki dźwiękowej do obrazu "Ambasadorowie" Hansa Holbeina czy nagranie kilku kompozycji do gry "Sims Medieval". W 2013 roku Wissem zdobył na festiwalu w Cannes nagrodę za ścieżkę dźwiękową do filmu Jima Jarmuscha, pt. "Tylko kochankowie przeżyją". Nagrywał także z Tildą Swinton i Zolą Jesus.

Obecnie Jozef van Wissem promuje swój siedemnasty longplay studyjny, zatytułowany "We Adore You, You Have No Name". Na płycie znalazło się siedem kompozycji. "You Know That I Love You" powstał w oparciu o madrygał Jakoba Arcadelta z 1557 roku, z kolei "Unto Thee I Lift Up Mine Eyes" ma swoje korzenie w sarabandzie Ennemonda Gaultiera z roku 1651. Premiera materiału odbyła się 8 listopada 2018 roku za sprawą Consouling Sounds.

ARRM powstał zimą 2010 roku jako solowy projekt gitarzysty Artura Rumińskiego z Thaw. W pierwszej fazie działalności skład uzupełnił basista Rafał Miciński, którego potem zastąpił Maciej Śmigrodzki.

Pod koniec 2012 roku muzycy ARRM zawiesili działalność, żeby skoncentrować się na innych projektach. Przerwa trwała do marca 2016 roku. Do składu ponownie dołączył Rafał Miciński, a Maciej Śmigrodzki zamienił instrument na klawisze. Stanowisko perkusisty przypadło Michałowi Leksowi.

Sesja nagraniowa "ARRM" - debiutanckiego longplaya studyjnego - miała miejsce w studiu "Maq Records" pod okiem Haldora Grunberga. Materiał nagrany został na setkę.

25.01 - Kraków, "Alchemia"
Bilety: 60 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »