zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 czerwca 2022

Anathema i Alcest na trzech koncertach w Polsce

31.03.2017 11:19  autor: Verghityax, źródło: Rock Serwis

Brytyjska Anathema ogłosiła daty europejskiej trasy koncertowej, promującej album "The Optimist". W przedsięwzięciu zespołowi towarzyszyć będzie francuski Alcest. W ramach tournee formacje zagrają również w Polsce: 12 listopada 2017 roku w Warszawie, 13 listopada w Gdańsku i 14 listopada w Poznaniu.

Sesja nagraniowa do "The Optimist" rozpoczęła się zimą 2016 roku w "Attica Audio" w irlandzkim Donegal. Druga część sesji odbyła się w "Castle Of Doom Studio" w Glasgow. Produkcją zajął się Tony Doogan. Premierę płyty wyznaczono na 9 czerwca 2017 roku pod egidą Kscope.

Dyskografię Anathemy zamyka "Distant Satellites", dziesiąty longplay studyjny w dorobku zespołu. Ujrzał on światło dzienne 9 czerwca 2014 roku za sprawą Kscope. Materiał zarejestrowany został w Norwegii, w roli producenta wystąpił Christer-Andre Cederberg, który współpracował już z Anathemą przy "Weather Systems". Za część miksów odpowiada Steven Wilson z Porcupine Tree.

Alcest ponownie odwiedzi Polskę z materiałem z albumu, pt. "Kodama". Premiera odbyła się 30 września 2016 roku pod banderą Prophecy Productions. "Kodama" zakorzeniona jest w japońskiej estetyce - tytuł oznacza w Kraju Kwitnącej Wiśni ducha drzewa lub echo. Tworząc materiał Neige zainspirował się anime "Księżniczka Mononoke" autorstwa Hayao Miyazakiego.

12.11 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
13.11 - Gdańsk, "Stary Maneż"
14.11 - Poznań, "Hala MTP2"

Tagi: Anathema, Alcest
Komentarze
Dodaj komentarz »