zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 kwietnia 2020

Breaking Benjamin na "Capital of Rock 2017"

5.04.2017 11:49  autor: Verghityax, źródło: profil "Capital of Rock" na Facebooku

Do składu "Capital of Rock 2017" dołączył amerykański zespół Breaking Benjamin. Wcześniej organizatorzy potwierdzili udział The Prodigy, Wolfmother i RavenEye. Koncert odbędzie się 19 sierpnia 2017 roku na "Stadionie Miejskim" we Wrocławiu.

Breaking Benjamin promować będzie "Dark Before Dawn", swój piąty longplay studyjny i pierwszy od czasu reaktywacji, która odbyła się w 2014 roku. Płyta trafiła do sprzedaży 23 czerwca 2015 roku pod egidą Hollywood Records, zadebiutując na pierwszym miejscu zestawienia "Billboard 200". Składający się z dwunastu utworów materiał nagrany został w "3013rd St. Studios" i "The Barbershop Studios".

Gdy w 2014 roku doszło do wznowienia działalności grupy, gitarzysta i wokalista Benjamin Burnley zebrał wokół siebie nowych muzyków. Zaangażował Jasena Raucha i Keitha Wallena na gitarze, Aarona Brucha na basie i Shauna Foista na perkusji.

The Prodigy ponownie odwiedzi Polskę z "The Day Is My Enemy", swoim szóstym longplay'em studyjnym. Na płytę trafiło czternaście autorskich kompozycji. Materiał wyprodukował Liam Howlett we współpracy z Neilem McLellanem. W utworze "Rhythm Bomb" gościnnie produkcją zajął się Flux Pavilion. W numerze "Ibiza" swoich wokali użyczył brytyjski duet Sleaford Mods. Premiera "The Day Is My Enemy" miała miejsce 30 marca 2015 roku.

W grudniu 2016 roku muzycy The Prodigy zapowiedzieli, że nowe wydawnictwo ukaże się w 2017 roku. Brytyjczycy zasugerowali, że będzie to prawdopodobnie EP-ka, gdyż zamierzają porzucić longplay'e na rzecz krótszych wydawnictw.

Australijska formacja Wolfmother odwiedzi Polskę po raz pierwszy. Kapela promować będzie "Victorious", swój czwarty longplay studyjny. Materiał zarejestrowany został w "Henson Studios" w Los Angeles. Za produkcję odpowiada Brendan O'Brien. Płyta trafiła do sprzedaży 19 lutego 2016 roku.

Prace nad "Victorious" rozpoczęły się w styczniu 2015 roku w należącym do gitarzysty i wokalisty Andrew Stockdale'a studiu "Byron Bay". Stockdale zarejestrował - oprócz wokali - ścieżki gitarowe i basowe. Do sesji nagraniowej zaprosił perkusistów Josha Freese'a i Joey'a Waronkera.

Formacja RavenEye założona została w 2014 roku przez Oli Browna. W maju roku 2015 światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka, pt. "Breaking Out" - zawartość płyty stanowi połączenie garażowego rocka z bluesem. RavenEye ma już na koncie wspólne koncerty z Joe Satrianim oraz występy ze Slashem i jego zespołem na amerykańskiej trasie. W 2016 roku muzycy wypuścili swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Nova".

Bilety:
Trybuny dolne - 239 zł, 259 zł i 299 zł
Trybuny górne - 169 zł, 189 zł i 249 zł
Płyta A - 299 zł
Płyta B - 199 zł
VIP - 799 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »