zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 21 listopada 2017

Offence i Helsott przed I Am Morbid i Necrophagią

16.05.2017 18:28  autor: Verghityax, źródło: profil "Rude Boy Club" na Facebooku

Zespoły Offence i Helsott wystąpią w roli supportów przed I Am Morbid i Necrophagią. Koncert odbędzie się 29 maja 2017 roku w "Rude Boy Club" w Bielsku-Białej.

Death metalowy Offence promuje obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Adoration of Black Kingdom". Płyta ujrzała światło dzienne 10 listopada 2016 roku pod banderą Mad Lion Records. Na następcy "R.A.W." z 2014 roku znalazło się dziewięć autorskich kompozycji.

Helsott to amerykańska kapela, łącząca w swojej twórczości thrash i folk metal. Grupa ma na swoim koncie dwie EP-ki ("Folkvangr" i "The Healer") oraz longplay'a studyjnego, pt. "Woven".

David Vincent i Tim Yeung powołali I Am Morbid do życia w grudniu 2016 roku. Kapela wykonywać będzie repertuar Morbid Angel z albumów "Altars Of Madness", "Blessed Are The Sick", "Covenant" i "Domination". Skład uzupełniają gitarzyści Bill Hudson z Circle II Cirle i Ira Black, który niegdyś udzielał się w Metal Church.

W czerwcu 2015 roku obóz Morbid Angel opuścił perkusista Tim Yeung, a Trey Azagthoth poinformował o wznowieniu współpracy ze Steve'em Tuckerem. Wkrótce potem z kapeli odszedł gitarzysta Destructhor. David Vincent potwierdził wcześniejsze doniesienia o zakończeniu współpracy z Trey'em.

Necrophagia powstała w 1983 roku w Ohio z inicjatywy Franka Pucci, znanego również pod pseudonimem "Killjoy". Inspirując się horrorami, Frank zrealizował kilka demówek, zanim w 1987 roku światło dzienne ujrzał debiutancki longplay, pt. "Season of the Dead". Niewiele później Necrophagia zawiesiła działalność.

Ponad dekadę później Phil Anselmo skontaktował się z Frankiem Pucci w sprawie nowego materiału. W rezultacie Anselmo dołączył do zespołu pod pseudonimem Anton Crowley, a owocem tej współpracy była płyta "Holocausto de la Morte". Necrophagia wydała jeszcze cztery longplay'e studyjne, ostatni z nich to "WhiteWorm Cathedral", którego premiera odbyła się w 2014 roku.

Obecnie w skład zespołu, oprócz Franka Pucci, wchodzą Mirai Kawashima na klawiszach, który powrócił do formacji po sześciu latach przerwy, a także Damien Matthews na basie, Shawn Slusarek na perkusji i Scrimm na gitarze.

29.05 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
Bilety: 45 zł (przedsprzedaż) i 55 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Offence i Helsott przed I Am Morbid i Necrophagią
Marcin Kutera (wyślij pw), 2017-05-18 10:34:20 | odpowiedz | zgłoś
fajny skład. Necrophagia:) szacuneczek:)
Polski Offence też warty zaprezentowaniu się przed I Am Morbid:)