zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 21 listopada 2017

Textures kończy działalność

19.05.2017 15:14  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Holenderska grupa Textures ogłosiła zakończenie działalności po szesnastu latach. Jednocześnie zespół poinformował, że album "Genotype", którego premiera planowana była na rok 2017, nie ukaże się.

W oświadczeniu zespołu czytamy: "Panie i panowie, nie ma przyjemnego sposobu, aby to przekazać, dlatego mówimy to bez ogródek: działalność Textures dobiegła końca.

Na naszej decyzji zaważyły przyczyny natury osobistej. Nie podjęliśmy jej pod wpływem impulsu. Wspomniane przyczyny storpedowały naszą produktywność, która jest konieczna, aby zespół mógł funkcjonować tak jak zespół powinien. Bez zaangażowania Textures stałby się cieniem dawnego siebie.

Rozstania nigdy nie są łatwe i zawsze powodują trudności. Niestety, musimy ogłosić, że nasz szósty album, pt. 'Genocide', nie ukaże się. A przynajmniej nie należy się tego spodziewać w najbliższych latach...

Rozpad Textures nie oznacza, że popsuły się nasze wzajemne stosunki. Nadal istnieje między nami silna więź. Co więcej, poszczególni członkowie kapeli będa kontynuować swą przygodę z muzyką. Miejcie oczy i uszy otwarte".

Pod koniec 2017 roku Textures zagra serię pożegnalnych koncertów.

W ciągu szesnastu lat działalności Textures wydał pięć longplay'ów studyjnych. Dyskografię formacji zamyka "Phenotype", który miał premierę 5 lutego 2016 roku pod banderą Nuclear Blast.

Tagi: Textures
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Textures kończy działalność
Markowski (gość, IP: 83.20.129.*), 2017-05-19 15:45:44 | odpowiedz | zgłoś
szkoda :((((