zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 25 października 2020

While She Sleeps przed Architects i August Burns Red

5.07.2017 12:38  autor: Verghityax, źródło: profil While She Sleeps na Facebooku

Anglicy z While She Sleeps potwierdzili kolejny występ w Polsce w 2017 roku - zespół zagra 10 sierpnia w Warszawie przed Architects i August Burns Red. Dzień później grupa zaprezentuje się w klubie "Zet Pe Te" w Krakowie.

While She Sleeps promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "You Are We". Premiera płyty odbyła się 21 kwietnia 2017 roku pod egidą australijskiej wytwórni UNFD. Pracę nad materiałem Brytyjczycy rozpoczęli w 2016 roku, nagrywając w rezultacie jedenaście kompozycji. W jednej z nich, "Silence Speaks", gościnnie głosu użyczył Oliver Sykes, wokalista Bring Me The Horizon.

Zespół powstał w 2006 roku w Sheffield. W skład weszli Aaran McKenzie na basie, Sean Long i Mat Welsh na gitarze, Adam Savage na perkusji i Jordan Widdowson na wokalu. Po trzech latach Jordan Widdowson opuścił formację, a jego miejsce zajął Lawrence Taylor, z którym Brytyjczycy zarejestrowali wszystkie swoje albumy studyjne.

Dyskografię Architects zamyka longplay studyjny "All Our Gods Have Abandoned Us", którego premiera odbyła się 27 maja 2016 roku. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w październiku 2015 roku w "Studio Fredman" w szwedzkim Goteborgu. Dwa lata wcześniej zespół zarejestrował tam album "Lost Forever // Lost Together". "All Our Gods Have Abandoned Us" to ostatnie dokonanie Architects z gitarzystą i założycielem grupy Tomem Searle. Muzyk zmarł 20 sierpnia 2016 roku po trzyletniej walce z czerniakiem.

August Burns Red promuje obecnie "Found In Far Away Places", swój szósty longplay studyjny. Na albumie znalazło się jedenaście autorskich kompozycji. W jednej z nich, zatytułowanej "Ghosts", swego wokalu gościnnie użyczył Jeremy McKinnon z A Day to Remember. Płyta ukazała się 30 czerwca 2015 roku nakładem Fearless Records.

10.08 - Warszawa, "Proxima" (+ Architects i August Burns Red)
Start: 19:30
Bilety: 79 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu)

11.08 - Kraków, "Zet Pe Te"
Bilety: 55 zł (winiarybookings.8merch.com), 60 zł (przedsprzedaż) i 65 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »