zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 18 listopada 2017

Sautrus rozstał się z basistą i perkusistą

15.07.2017 15:38  autor: Verghityax, źródło: profil Sautrus na Facebooku

Trójmiejski Sautrus rozstał się po dwóch latach współpracy ze swoją sekcją rytmiczną - grupę opuścili basista Michał Młyniec i perkusista Piotr Ochociński. Zespół zapowiedział, że zaplanowane na rok 2017 koncerty odbędą się.

Sautrus, Kraków 26.05.2017, fot. Verghityax
Sautrus, Kraków 26.05.2017, fot. Verghityax

W oświadczeniu zespołu czytamy: "Kochani Siostry i Bracia. Nadszedł dla nas burzliwy czas zmian. Jak już wielu z Was zapewne wie, musieliśmy pożegnać się z dwoma członkami naszego zespołu - Piotrem Ochocińskim i Michałem Młyńcem. Rozstania nigdy nie są łatwe, zwłaszcza, jeśli relacje buduje się przez dłuższy czas, w tym przypadku były to dwa lata spędzone razem w tym składzie i nagranie wspólnego albumu: 'Anthony Hill'. Ci, którzy śledzą nas od początku wiedzą, że nie jest to pierwsza zmiana w szeregach Sautrusa, ale miejmy nadzieję, że ostatnia. Tym, którzy zmartwili się obrotem wydarzeń możemy powiedzieć jedynie tyle, że nam również nie jest łatwo i ślad po tym wydarzeniu na pewno pozostawi blizny. Wiedzcie jednak, że jak krążek 'Reed: Chapter One' rozpoczął nowy rozdział w naszej historii tak 'Anthony Hill' zdecydowanie go nie zamyka.

Żeby rozwiać wasze wątpliwości dodać należy, iż nie odwołujemy żadnych koncertów. Sautrus był, jest i będzie nadal tworzyć, bo taka jest nasza wola. Czyńmy więc swoją wolę i wszyscy idźmy ścieżką wybraną przez siebie w celu budowania wspanialszego świata! Jako, że z byłymi członkami naszego zespołu żyjemy w zgodzie i do dzisiaj pomagamy sobie na wielu płaszczyznach, tak w tej sytuacji jesteśmy przekonani, że w relacjach międzyludzkich wszystko pozostanie bez zmian. Piotrowi i Michałowi życzymy sukcesów, na które niewątpliwie zasługują zważywszy na ich talent i umiejętności. O wszelkich zmianach będziemy Was informować regularnie, a takie się niewątpliwie szykują. Tymczasem widzimy się na 'Summer Dying Loud' i nie zamierzamy Was zawieść. Miłość i Kuelmaggah niech będą z nami wszystkimi, a moc twórcza niech nie opuszcza nas aż po kres wszystkiego".

Sautrus powstał w 2010 roku jako zespół inspirujący się dokonaniami Led Zeppelin, Black Sabbath, Sleep, Kyuss i Electric Wizard. Dwa lata później muzycy wypuścili swoją debiutancką EP-kę, zatytułowaną "Kuelmaggah Mysticism: The Prologue". Składający się z trzech utworów materiał wyprodukował Jan Galbas.

Zespół promuje obecnie swój drugi longplay studyjny, pt. "Anthony Hill". Sesja nagraniowa rozpoczęła się 1 maja 2015 roku w "Highwave Studio" w Gdyni. Materiał zarejestrowany został w ciągu pięciu dni. Płyta trafiła do sprzedaży 12 maja 2017 roku pod egidą Pink Tank Records.

Tagi: Sautrus
Komentarze
Dodaj komentarz »