zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 11 grudnia 2017

Sludge'owy 16 zagra w Toruniu

10.08.2017 18:36  autor: Verghityax, źródło: Piranha Tourbooking, Doomstar Bookings

16 - sludge'owa formacja Bobbyego Ferry i Crisa Jerue - przyjedzie do Polski w ramach europejskiej trasy. Jedyny koncert w naszym kraju odbędzie się 17 października 2017 roku w klubie "NRD" w Toruniu. Amerykanom towarzyszyć będą Włosi z Grime. Występ otworzy rodzimy Megalomorfus.

16 powstał w Santa Ana w 1991 roku i do rozwiązania działalności w 2004 nagrał cztery longplay'e studyjne oraz kilka splitów. Trzy lata później Bobby Ferry i Cris Jerue reaktytowali grupę, angażując do współpracy dawnego basistę Tonyego Baumeistera i perkusistę Jasona Corleya. Wkrótce muzycy podpisali kontrakt z Relapse Records, pod której egidą w 2009 roku światło dzienne ujrzał "Bridges to Burn".

Obecnie 16 promuje swój siódmy już longplay studyjny, pt. "Lifespan of a Moth". Na potrzeby wydawnictwa zespół przygotował osiem autorskich kompozycji, które zarejestrował w "Doubletime Recording Studio" w "San Diego" pod okiem Jeffa Forresta. "Lifespan of a Moth" to pierwsze dokonanie 16 z basistą Barneyem Firksem i perkusistą Dionem Thurmanem.

Grime to włoski kwartet grający sludge metal. Od rozpoczęcia działalności w 2010 roku kapela wydała debiutancką EP-kę i dwa longplay'e studyjne. Ostatni z nich, "Circle of Molesters", miał swoją premierę w 2015 roku.

Megalomorfus to instrumentalne trio z Torunia, inspirujące się dokonaniami Howarda Phillipsa Lovecrafta. W 2016 roku formacja wypuściła swój studyjny debiut, pt. "Nepenthe".

17.10 - Toruń, "NRD"
Start: 19:30

Komentarze
Dodaj komentarz »