zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 17 grudnia 2017

Carpathian Forest i Dead Congregation na "Brutal Assault"

12.08.2017 12:42  autor: Verghityax, źródło: brutalassault.cz

Organizatorzy "Brutal Assault" potwierdzili nazwy pierwszych wykonawców, których będzie można zobaczyć na przyszłorocznej edycji festiwalu - w dniach od 8 do 11 sierpnia 2018 roku w czeskiej twierdzy Jozefów. Na "Brutal Assault 2018" zagrają Carpathian Forest, Dead Congregation, Protector, Whoredom Rife i Perturbator.

Carpathian Forest pracuje obecnie nad studyjnym następcą "Fuck You All!!!! Caput tuum in ano est" z 2006 roku. Płyta nosić będzie tytuł "Likskue" i ukaże się w 2018 roku.

Po odejściu Tchorta i Blood Pervertora w 2014 roku Carpathian Forest przeszedł w stan zawieszenia. Trzy lata później Nattefrost zgromadził wokół siebie zupełnie nowy skład. Do zespołu dołączyli gitarzyści Erik Gamle i Malphas, basista Slakt i perkusista Audun.

Dead Congregation promować będzie swoje ostatnie wydawnictwo studyjne - EP-kę, pt. "Sombre Doom". Jej premiera odbyła się 22 października 2016 roku za sprawą Martyrdoom Productions. Na płycie znalazły się dwie kompozycje: "Redemptive Immolation" i "Wind's Bane".

Dead Congregation powstało w 2004 roku w Atenach. Od początku działalności kwartet tworzył i koncertował w niezmienionym składzie aż do 2012 roku, kiedy to nastąpiła zmiana na stanowisku basisty. Pod szyldem Dead Congregation ukazała się trzy EP-ki, dwa longplay'e studyjne oraz split z Hatespawn.

Niemiecki Protector nadal ogrywa materiał ze swojego szóstego longplaya studyjnego, pt. "Cursed and Coronated". Płyta ukazała się w 2016 roku i jest drugą po reaktywacji - w 2011 roku Martin Missy wskrzesił formację po ośmiu latach milczenia.

Komentarze
Dodaj komentarz »