zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 17 grudnia 2017

Enslaved pokazał teledysk do "Storm Son"

12.08.2017 15:51  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Norwegowie z Enslaved wypuścili teledysk do "Storm Son", pierwszego singla z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "E". Za realizację obrazu odpowiada Josh Graham. Premiera albumu przewidziana jest na 13 października 2017 roku pod egidą Nuclear Blast Records.

"E" stanowić będzie pierwsze dokonanie Enslaved z klawiszowcem Hakonem Vinje - dołączył on do zespołu w 2016 roku, zastępując Herbranda Larsena. Sesja nagraniowa odbyła się w "Fascination Street Studios" pod okiem Jensa Bogrena. Na potrzeby wydawnictwa muzycy przygotowali siedem autorskich kompozycji oraz cover "What Else Is There?" Royksopp. Część partii gościnnie zarejestrowali Einar Selvik z Wardruny, flecista Daniel Mage i saksofonista jazzowy Kjetil Moster.

Lista utworów:

1. Storm Son
2. The River's Mouth
3. Sacred Horse
4. Axis Of The Worlds
5. Feathers Of Eolh
6. Hiindsiight
7. Djupet (bonus track)
8. What Else Is There? (bonus track)

Enslaved powstał w miejscowości Haugesund w 1991 roku z inicjatywy Ivara Bjornsona i Grutle Kjellsona. Choć skład grupy kilkukrotnie ulegał zmianom, dwaj muzycy niezmiennie stanowią trzon formacji. Norwegowie dorobili się trzynastu longplay'ów studyjnych, trzech EP-ek i dwóch DVD koncertowych.

Ostatnie dokonanie Enslaved, studyjny "In Times", ukazał się 6 marca 2015 roku.

Tagi: Enslaved
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Enslaved pokazał teledysk do "Storm Son"
Markowski (gość, IP: 83.20.26.*), 2017-08-12 21:51:18 | odpowiedz | zgłoś
Dodam jeszcze że harsh vocal na riffie (całkiem fajnym riffie) od 3:25 jest totalnie bez sensu, nic tam sie nie klei. To tak jakby na stole z żarciem położyć łopatę obklejoną gnojem hehe. Praca basu (nie tylko tutaj, mam tez na mysli poprzednie płyty) w tych pseudo progressive fragmentach jest jak zwykle skandaliczna i prostolinijna. A to wlasnie w takich momentach jest tam wiele miejsca do zbudowania pięknego fundamentu pod gitarami (wespół z bębnami). Ale to takie drobne spostrzeżenie...
re: Enslaved pokazał teledysk do "Storm Son"
Markowski (gość, IP: 83.20.26.*), 2017-08-12 21:16:45 | odpowiedz | zgłoś
Hehe, im wciąż sie wydaje, że grają progressive metal, Straszne pomysły są na ich płytach, ta nieudolność i niejako na siłę nawiazywanie do progrockowych (ówczesnych) schematów wielkich w tamtych latach kapel. Znam ich wszystkie albumy i za każdą kolejna odsłona mam to samo odczucie, źe wciąż im sie coś wydaje, bo jest to słabe naprawdę. Ale byli poteżni na frost, eld i blodhemn, potem całkiem fajny romans z death metalem na mardraum i monumension (w sumie tam juz byly ślady późniejszego kierunku ale znikome), Potem to co napisalem wyżej.
re: Enslaved pokazał teledysk do "Storm Son"
RadomirW (gość, IP: 89.64.13.*), 2017-08-13 10:47:43 | odpowiedz | zgłoś
Ale bzdury. Co do nowego kawałka zaczyna się trochę niemrawo ale jak już chłopaki się rozpędzają jest zajebiście jak na kilku wcześniejszych płytach. Oczywiście nie jest to styl gry dla gruzowników.
re: Enslaved pokazał teledysk do "Storm Son"
Markowski (gość, IP: 83.20.22.*), 2017-08-13 17:21:48 | odpowiedz | zgłoś
Fajnie że Tobie się podoba, o gustach się nie dyskutuje. Wyraziłem tak jak to słysze, w temacie progressive są strasznymi cieniasami. Ale to może się podobać, dla mnie to kicha. W nawiazaniach do tego nurtu z lat 70 zdecydowanie lepiej wypada Opeth. Pozdrawiam
re: Enslaved pokazał teledysk do "Storm Son"
Megakruk
Megakruk (wyślij pw), 2017-08-12 20:53:14 | odpowiedz | zgłoś
Jak zwykle mile przed konkurencją....jaką konkurencją ;)