zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 13 lipca 2020

Daniel Cavanagh prezentuje "The Exorcist"

30.08.2017 15:20  autor: Verghityax, źródło: profil Anathemy na Facebooku

Daniel Cavanagh - gitarzysta i główny kompozytor Anathemy - zaprezentował utwór "The Exorcist" z nadchodzącego albumu solowego, pt. "Monochrome". Płyta ujrzy światło dzienne 13 października 2017 roku pod egidą Kscope.

Na "Monochrome" znajdzie się siedem autorskich kompozycji, które Daniel Cavanagh zarejestrował w "Parr Street Studios" z pomocą inżynier dźwięku Andrei Wright. Materiał zmasterował Daniel Cardoso z Anathemy.

W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięła wokalistka Anneke Van Giersbergen. Jej głos usłyszeć można w utworach "This Music", "Soho" i "Oceans Of Time". Ponadto trzy z kompozycji wzbogacone zostały o partię skrzypiec w wykonaniu Anny Phoebe.

Vincent i Danny Cavanagh, Kraków 9.07.2017, fot. Verghityax
Vincent i Danny Cavanagh, Kraków 9.07.2017, fot. Verghityax

Lista utworów:

1. The Exorcist
2. This Music
3. Soho
4. The Silent Flight Of The Raven Winged Hours
5. Dawn
6. Oceans Of Time
7. Some Dreams Come True

W 1990 roku Daniel Cavanagh wraz z bratem Vincentem powołali do życia zespół Anathema. Od początku istnienia grupy Daniel pozostaje jej głównym kompozytorem. Rolę tę początku dzielił z Duncanem Pattersonem aż do jego odejścia w 1998 roku.

Oprócz Anathemy, Daniel Cavanagh udzielał się także w zespole Leafblade, a w 2002 roku odbył trasę razem z Antimatter Micka Mossa. Wystąpił także gościnnie na czwartym longplay'u studyjnym Antimatter, zatytułowanym "Leaving Eden".

W 2002 roku Daniel Cavanagh rozpoczął karierę solową, grając koncerty w Europie na gitarę i fortepian. W przedsięwzięciu tym partnerowała mu później Anneke van Giersbergen, dawna wokalistka The Gathering. Pod swoim nazwiskiem Daniel Cavanagh wypuścił w 2015 roku album "Memory And Meaning", na który fundusze zebrał z pomocą fanów. Na płycie znalazły się akustyczne covery utworów takich wykonawców, jak Fleetwood Mac, Kate Bush, Pink Floyd czy Iron Maiden.

Komentarze
Dodaj komentarz »