zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 22 listopada 2017

Muzycy Decapitated podejrzani o gwałt zbiorowy

12.09.2017 13:18  autor: Verghityax, źródło: spokesman.com

Reporter Chad Sokol z lokalnego amerykańskiego dziennika "The Spokesman-Review" poinformował, że dotarł do akt policyjnych w sprawie porwania kobiety przez zespół Decapitated. Z poczynionych przez niego ustaleń wynika, że kobieta wniosła przeciwko muzykom dodatkowe zarzuty, oskarżając ich o dokonanie gwałtu zbiorowego.

Decapitated, Katowice 25.01.2015, fot. Verghityax
Decapitated, Katowice 25.01.2015, fot. Verghityax

Według rzecznik policji Teresy Fuller do incydentu miało dojść 31 sierpnia w miejscowości Spokane w stanie Waszyngton. Kobieta zgłosiła porwanie 1 września o godzinie 2:00 nad ranem. Wcześniej wzięła udział w koncercie Decapitated, który odbył się w klubie "The Pin".

Według Chada Sokola z "The Spokesman-Review" kobieta wybrała się na koncert Decapitated i Thy Art Is Murder z przyjaciółką. Po występie miały one zostać zaproszone do autokaru Decapitated na drinka. W środku jedna z kobiet udała się do łazienki, gdzie miał za nią pójść Rafał Piotrowski. Według jej zeznań wokalista miał próbować rozpiąć jej spodnie, a kiedy zaczęła stawiać opór, miał on obrócić ją twarzą do lustra i zacząć gwałcić. Kobieta utrzymuje, że kątem oka widziała w lustrze, jak każdy z członków zespołu gwałci ją po kolei.

Druga kobieta utrzymuje, że była świadkiem gwałtu. Chad Sokol nie wyjaśnia w jakich okolicznościach wydostała się z autokaru, lecz na kwadrans przed 1 rano została zatrzymana przez patrol policji z podejrzeniem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Kobieta, która zarzuca muzykom gwałt zbiorowy, miała zostać wyniesiona z autokaru przez Wacława Kiełtykę i innego mężczyznę. Następnie miała przejść trzy kilometry na północ od klubu "The Pin", po drodze kontaktując się z członkami rodziny, zanim zadzwoniła na numer alarmowy.

W szpitalu zbadano kobietę na okoliczność napaści seksualnej. Stwierdzono u niej siniaki na ramionach oraz otarcia na knykciach.

Muzycy Decapitated zostali aresztowani 8 września 2017 roku po swoim koncercie w Santa Ana w Kalifornii. Podczas przesłuchania Michał Łysejko miał zeznać, że nie rozpoznaje kobiet przedstawionych na zdjęciu. Według ustaleń Chada Sokola z "The Spokesman-Review" Wacław Kiełtyka miał zeznać, że widział jak Rafał Piotrowski i Hubert Więcek wykonują z kobietą czynności seksualne w autokarowej łazience.

Wacław Kiełtyka zgodził się na pobranie próbki DNA, Rafał Piotrowski i Hubert Więcek odmówili.

Zgodnie z paragrafem 9A.44.040 "Revised Code of Washington" gwałt z porwaniem uznawany jest w stanie Waszyngton za zbrodnię klasy A, za którą grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności z możliwym orzeczeniem kary grzywny w wysokości do 50,000 dolarów.

Tagi: Decapitated
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Muzycy Decapitated podejrzani o gwałt zbiorowy
Marcin Kutera (wyślij pw), 2017-09-21 18:49:42 | odpowiedz | zgłoś
Jakieś chore fatum nad ta kapelą wisiało i wisi. Szkoda, bo kapela tworzy świetną muzykę. Generalnie jestem z nimi:)
re: Muzycy Decapitated podejrzani o gwałt zbiorowy
sialala (gość, IP: 31.0.85.*), 2017-09-18 20:35:45 | odpowiedz | zgłoś
Aa, dajcie se siana. Sąd rozstrzygnie. Szkoda czasu na gdybanie. Mają problem na własne życzenie. Niebawem poznamy wyrok i trzeba będzie przyjąć go do wiadomości.
re: Muzycy Decapitated podejrzani o gwałt zbiorowy
Krakow1973 (gość, IP: 74.73.104.*), 2017-09-17 21:53:49 | odpowiedz | zgłoś
Trzeba bylo stanac na wysokosci zadania i pozegnac laske po imprezie, a nie pakowac sie w klopoty. W Stanach maja smyrla na punkcie gwaltu i nie bedzie sie im latwo z tego wyplatac. A swoja droga nie rozumiem jednego- jada w trase, koncertuja, zarabiaja pieniadze, maja satysfakcje z dobrze wykonanej roboty--nie wystarczy? Jak mozna w tak bezmyslny sposob dac sie wplatac w problemy z laska, ktorej kompletnie nie znaja ???
re: Muzycy Decapitated podejrzani o gwałt zbiorowy
kobiotch
kobiotch (wyślij pw), 2017-09-18 11:13:15 | odpowiedz | zgłoś
Tak to jest jak sie myśli małą główką, a nie dużą.
re: Muzycy Decapitated podejrzani o gwałt zbiorowy
Death-wolf (gość, IP: 10.5.48.*), 2017-09-14 18:52:29 | odpowiedz | zgłoś
Warto chyba też pamiętać, że rzekoma ofiara brała wcześniej udział w koncercie, a wiadomo jaki zazwyczaj jest młyn pod sceną przy takim graniu. Więc jakieś obicia, siniaki i inne poturbowania są raczej oczywiste. A otarcia rąk / dłoni to mogą być chociażby po podnoszeniu się lub kogoś po wywrotce w pogo. Czy to był zbiorowy gwałt? - Może tylko 'ostra jazda' i grupen sex...
re: Muzycy Decapitated podejrzani o gwałt zbiorowy
Sinsky (wyślij pw), 2017-09-15 17:56:07 | odpowiedz | zgłoś
Jest tylko jedno ale... Nie wiem jak to jest interpretowane w stanach, ale u nas sex z osobą pod wpływem jest już traktowany jako gwałt, o ile dobrze pamiętam. Wynika to z tego, że osoba pod wpływem nie może podejmować w pełni świadomych decyzji (chociaż osobiście uważam, że to zasadniczo bzdura). Jeśli się mylę, niech to ktoś sprostuje.
re: Muzycy Decapitated podejrzani o gwałt zbiorowy
Sjoback (gość, IP: 94.254.169.*), 2017-09-16 00:46:42 | odpowiedz | zgłoś
Seks z osobą która ma ograniczoną możliwość reagowania może ewentualnie zostać zakwalifikowany jako tzw. "wykorzystanie krytycznego położenia", co zależy od tego, czy ktoś ma sprawnych prawników. W każdym razie nie jest tak, że to automatycznie gwałt - przynajmniej w Polsce, jak jest w USA, tego nie wiem.
re: Muzycy Decapitated podejrzani o gwałt zbiorowy
Wolrad
Wolrad (wyślij pw), 2017-09-14 12:32:05 | odpowiedz | zgłoś
To bedzie medialny koniec kapeli jeżeli muzycy zostaną skazani. Bo kto założy koszulkę takiego zespołu?
Społecznie szanujemy prawa kobiet, tak myślę.
re: Muzycy Decapitated podejrzani o gwałt zbiorowy
Sjoback (gość, IP: 94.254.169.*), 2017-09-16 00:48:04 | odpowiedz | zgłoś
A koszulki Burzum noszą...
re: Muzycy Decapitated podejrzani o gwałt zbiorowy
Wolrad
Wolrad (wyślij pw), 2017-09-16 11:30:12 | odpowiedz | zgłoś
To zupełnie inna sprawa. To, że koleś z Burzum ukatrupił kolesia z Mayhem, to prywatna sprawa między nimi. Mieli konflikt, kasy brakowało, inna ideologia itp. Obie kapele mają się dobrze medialnie.
Nie akceptowałbym koszulek z Breivikiem,
bo zabijania bezbronnych dzieciaków nie można komukolwiek darować.
« Nowsze
1